Znamy najskuteczniejsze ćwiczenie na mięśnie brzucha. Robiłaś je kiedyś?

Ćwiczenie, o którym mowa angażuje wszystkie mięśnie brzucha do pracy. W tym również mięśnie głębokie. To ćwiczenie, w którym to Ty decydujesz o poziomie trudności dobierając obciążenie do swoich możliwości. Zobacz jak je wykonać.
Ćwiczenia na mięśnie brzucha. Allahy - spięcia brzucha na wyciągu górnym Ćwiczenia na mięśnie brzucha. Allahy - spięcia brzucha na wyciągu górnym https://www.instagram.com/be.beata/

Spięcia brzucha na wyciągu górnym

Potoczna nazwa tego ćwiczenia brzmi 'Allahy' - nie bez powodu. Nazwa nawiązuje do charakterystycznego ruchu i pozycji w jakiej to ćwiczenie należy wykonywać. 'Allahy' to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na mięsnie brzucha ze względu na możliwość progressowania i modyfikacji poziomu trudności. Jest to ćwiczenie angażujące wszystkie mięśnie brzucha do pracy włącznie z mięśniami głębokimi, czyli tzw. core.  które angażuje nie tylko mięśnie brzucha ale również mięśnie głębokie core.

Zobacz: 5 absurdalnych diet, które są poparte badaniami naukowymi

Ćwiczenia na mięśnie brzucha. Allahy - spięcia brzucha na wyciągu górnym Ćwiczenia na mięśnie brzucha. Allahy - spięcia brzucha na wyciągu górnym https://www.instagram.com/explore/tags/absworkout/

Allahy - pozycja wyjściowa

To ćwiczenie możesz wykonywać na dwa sposoby - stojąc lub klęcząc. Tutaj sama musisz zdecydować jaki sposób pozwala ci mocniej zaangażować brzuch do pracy. Osobiście wolę wersję w klęku na macie. 

Pozycja wyjściowa

W pierwszej kolejności dobierz obciążenie. Nie bierz zbyt dużego ciężaru, żeby pracy nie przejmowały twoje ręce. i plecy, a wykonywał ją sam brzuch. Do wyciągu przyczep uchwyt liniowy i ustaw się w pozycji - klęku lub stojąc. Łokcie i całe ramiona trzymaj wąsko, blisko tułowia. Przedramiona z wyciągiem unieś nad głowę.  dostosuj obciążenie do własnych możliwości. Do wyciągu górnego przyczep uchwyt linowy. 

Zobacz:  Śniadania na płaski brzuch [5 PRZEPISÓW]

Ćwiczenia na mięśnie brzucha. Allahy - spięcia brzucha na wyciągu górnym Ćwiczenia na mięśnie brzucha. Allahy - spięcia brzucha na wyciągu górnym https://www.instagram.com/be.beata/

Allahy - wykonanie

Trzymając linki nad głową, a ręce przy klatce piersiowej wykonaj spięcie brzucha wraz ze skłonem, zaokrąglając plecy i kierując twarz w stronę podłoża. Jednocześnie zrób wydech i mocno napnij mięśnie brzucha. Pamiętaj, aby w trakcie wykonywania ruchu zablokować całe ciało, a ruch wykonywać jedynie mięśniami brzucha. Jeśli wykonujesz to ćwiczenie na kolanach, to zwróć uwagę aby w nogi tworzyły kąt 90 stopni. 

Post udostępniony przez @be.beata Lis 20, 2017 o 6:19 PST

Trening brzucha. Spięcia na wyciągu górnym 'Allahy' Trening brzucha. Spięcia na wyciągu górnym 'Allahy' https://www.instagram.com/explore/tags/absworkout/

Ile powtórzeń wykonywać

Najlepiej jeśli twój trening będzie różnorodny. Na jednej sesji treningowej postaw na siłę, na drugiej na wytrzymałość. 

Co to oznacza?

Na jednym trneingu wykonaj małą ilość powtórzeń z jak największym obciążeniem. Na drugim dużą ilość powtórzeń z mniejszym obciążeniem np 4 serie po 6 powtórzeń lub 3 serie po 15 powtórzeń. 

Zobacz:  Ten 10 minutowy trening wymodeluje twoje pośladki

Trening na mięśnie brzucha Trening na mięśnie brzucha Pinterest

Wyciąg górny - alternatywa

Do wykonania tego ćwiczenia będziesz potrzebowała siłowni. Allahy wykonuje się za pomocą wyciągu górnego, do którego przyczepia się uchwyt w postaci linek. Jednak jeśli nie masz możliwości treningu na siłowni mamy również alternatywę tego ćwiczenia - gumy. Gumę do ćwiczeń zaczep na drążku w mieszkaniu. Chwyć za jej koniec i wykonaj ten sam ruch. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.