Ból kręgosłupa? Oto, co powinnaś zrobić od razu po pracy, żeby przestał ci dokuczać. Wystarczy 5 minut!

Cały dzień w pracy? Niezależnie od tego, czy masz pracę siedzącą, czy stojącą, jedna i druga czynność wykonywana przez 8 godzin może dać się we znaki twojemu kręgosłupowi. Jeśli chcesz się pozbyć uciążliwego bólu, zobacz, co powinnaś zrobić zaraz po powrocie z pracy.
Jak zmniejszyć ból kręgosłupa? Trening pleców Jak zmniejszyć ból kręgosłupa? Trening pleców https://www.pinterest.com/pin/669488300830269461/

Problemy z kręgosłupem

Bóle kręgosłupa są powszechnym problemem, dotykającym coraz więcej osób. Wpływają na to m.in.: siedząca lub stojąca praca przez wiele godzin, dźwiganie ciężkich toreb, buty na wysokim obcasie lub wady postawy. Jeśli ten problem dotyczy również ciebie, wypróbuj ćwiczenia, które pomogą złagodzić ból. Wykonaj je od razu po powrocie z pracy.

Przyciąganie kolana do klatki piersiowej Przyciąganie kolana do klatki piersiowej Karolina Brzuszczyńska

Przyciąganie kolana do klatki piersiowej

Połóż się na plecach na podłodze. Wyciągnij ręce i nogi. Następnie, unosząc jedną nogę, przyciągaj kolano do klatki piersiowej. Wykonuj to ćwiczenie naprzemiennie - raz na jedną, raz na drugą stronę, przez 1 minutę. 

Zobacz: 7 naturalnych sposobów, które poskromią apetyt

Jak złagodzić ból kręgosłupa? Przekładanie kolan na boki w leżeniu Jak złagodzić ból kręgosłupa? Przekładanie kolan na boki w leżeniu Karolina Brzuszczyńska

Przekładanie kolan na boki

Leżąc na plecach na podłodze, ugnij nogi w kolanie, ręce połóż wzdłuż ciała. Następnie przekładaj kolana na boki - raz na jedną, raz na drugą stronę. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę. 

Zobacz:Spektakularna metamorfoza Jessici Valitutto. Dziś wygląda, jak zupełnie inna osoba

ćwiczenia na kręgosłup ćwiczenia na kręgosłup Karolina Brzuszczyńska

Leżenie w "kłębku"

Klęknij i połóż tułów na podłodze. Kolana przyciągnij do brody, ręce połóż luźno wzdłuż ciała. Głowę oprzyj bokiem. Rozluźnij ciało i zrelaksuj się. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę. Po ok. 30 sekundach przełóż głowę na drugą stronę. 

Jak złagodzić ból kręgosłupa? Rozciąganie miednicy Jak złagodzić ból kręgosłupa? Rozciąganie miednicy Karolina Brzuszczyńska

Rozciąganie miednicy

Połóż się przy ścianie. Jedną nogę ugnij w kolanie, na nią oprzyj drugą nogę. Następnie unieś nogę leżącą na ziemi, opierając stopę o ścianę. Pośladki przysuń jak najbliżej ściany, żeby jak najmocniej rozciągnąć miednicę. Utrzymaj pozycję przez 1 minutę. Następnie zmień nogę. 

Jak złagodzić ból kręgosłupa? Unoszenie ręki i nogi w klęku podpartym? Jak złagodzić ból kręgosłupa? Unoszenie ręki i nogi w klęku podpartym? Karolina Brzuszczyńska

Naprzemienne unoszenie ręki i nogi w klęku podpartym

W klęku podpartym wykonuj unoszenie ręki i przeciwstawnej nogi do poziomu tułowia. Przytrzymaj pozycję przez ok. 3 sekundy. Następnie wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na drugą stronę. Jeśli ten ruch przychodzi ci z łatwością, możesz utrudnić sobie to ćwiczenie, wykonując je na niestabilnym podłożu np. podkładając płaskie poduszki pod kolana. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę. 

Zobacz: Ile powinnaś odczekać po zjedzeniu posiłku, by móc wykonać trening?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.