5 objawów, które mogą świadczyć o tym, że dieta keto może na Ciebie nie działać

Wiele pozytywnych opinii oraz badań na temat diety ketogenicznej sprawiło, że aż trudno powstrzymać się od zastosowania jej u siebie. Jak się jednak okazuje, dieta ta nie jest dla każdego, co potwierdzają poniższe objawy.
Ciągłe zmęczenie Ciągłe zmęczenie fotolia.com

Czujesz ciągłe zmęczenie

Kiedy rozpoczynamy dietę ketogeniczną, w naszym organizmie zachodzą metaboliczne zmiany. Wówczas mamy prawo czuć się zmęczeni przez pierwsze 7 dni tej diety. Jeśli jednak zmęczenie towarzyszy nam znacznie dłużej, może to oznaczać, że dieta z niską ilością węglowodanów, a wysoką tłuszczów, nie jest odpowiednia dla naszego organizmu.

Wzdęcia - jakie są przyczyny? Wzdęcia - jakie są przyczyny? Fotolia

Masz problemy z trawieniem

Ograniczenie węglowodanów (w tym błonnika) może spowodować, że perystaltyka jelit nieco zwolni, a wzdęcia zaczną pojawiać się częściej. Dlatego niesamowicie istotne jest, aby podczas tej wysoko-tłuszczowej diety pić duże ilości wody, jeść zdrowe tłuszcze oraz warzywa bogate w błonnik. 

Problemy ze snem Problemy ze snem fotolia.com

Masz problemy ze snem

Zazwyczaj przejście na dietę keto znacznie poprawia jakość snu. Jeśli jednak po wyłączeniu z diety znacznej ilości węglowodanów miewasz problemy ze jakością snu, powinnaś rozważyć ponowne włączenie ich do diety.

Nadmierna nerwowość Nadmierna nerwowość fotolia.com

Jesteś nerwowa i humorzasta

Czujesz się rozdrażniona i miewasz nagłe zmiany nastroju po przejściu na ketozę? Upewnij się, że spożywasz odpowiednią dla swojego zapotrzebowania ilość kalorii. Jeśli wahania na stroju nie ustają, lepiej włącz do diety większą ilość węglowodanów.

Nadmierna utrata masy mięśniowej Nadmierna utrata masy mięśniowej fotolia.com

Tracisz zbyt dużo masy mięśniowej

Zauważyłaś u siebie dużą utratę masy mięśniowej podczas stosowania keto diety? To może być znak, że powinnaś rozważyć zmianę tego sposobu żywienia. Zwłaszcza, jeśli regularnie trenujesz, większą korzyścią może okazać się dieta z większą ilością węglowodanów, która zapobiegnie utraty tak ciężko wypracowanej przez Ciebie masy mięśniowej.

Pamiętaj, że najważniejsze to słuchać swojego organizmu. To, że keto dieta działa na jedną osobę, nie oznacza, że musi także zadziałać na Ciebie - i to jest jak najbardziej okej ;)

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.