Zgrabne i umięśnione nogi? Oto 5 ćwiczeń, dzięki którym wyszczuplisz i wyrzeźbisz łydki

Krótkie spodenki, zwiewne sukienki i spódnice. Nadszedł czas na odsłanianie nóg. Marzysz o tym, by były seksowne i wyrzeźbione? Mamy dla ciebie 6 ćwiczeń, które pomogą ci wyszczuplić i wyrzeźbić łydki. Ćwiczenia na uda i łydki to konieczny element treningu, jeśli chcesz mieć zgrabne, smukłe nogi.
Przysiad sumo Przysiad sumo Karolina Brzuszczyńska

Przysiad sumo z unoszeniem stóp

Jędrne ciało wymaga regularnych ćwiczeń i utrzymania prawidłowej masy ciała, aby mięśnie nie chowały się pod zbyt grubą warstwą tłuszczu. Poza wzmacnianiem nie zapomnij o treningach spalających tkankę tłuszczową oraz prawidłowej diecie. 

Stań ze stopami rozstawionymi szerzej niż szerokość bioder, stopy na zewnątrz, schodź nisko, kieruj pośladki do ściany za tobą i do dołu, następnie w tej pozycji unieś stopy i stań na palcach. Wytrzymaj chwilę.

Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

5 moich ulubionych ćwiczeń na dynamikę i mocny core- trening Ambasadorki Myfitness Agnieszki Kwiatkowskiej 5 moich ulubionych ćwiczeń na dynamikę i mocny core- trening Ambasadorki Myfitness Agnieszki Kwiatkowskiej Agnieszka Kwiatkowska

Wejścia na skrzynię

Stań naprzeciwko skrzyni w niewielkiej odległości, ręce pozostaw wzdłuż ciała, stopy ułóż na szerokość bioder. Ćwiczenie zaczyna się od wejścia jedną nogą na skrzynię i dociągnięciu drugiej, tak aby uniesiona noga stworzyła kąt prosty. Po wykonaniu tej sekwencji wróć do pozycji wyjściowej. Skup się na utrzymaniu stabilizacji, pamiętaj o ściągnięciu łopatek.

Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Zobacz: Trening nóg i pośladków z obciążeniem [PLAN TRENINGOWY]

Trenowałam jak Stephanie Davis Trenowałam jak Stephanie Davis Karolina Brzuszczyńska

Przysiad bułgarski

Siady bułgarskie to kolejne ćwiczenie, które doskonale rzeźbi pośladki, ale również wspaniale wpływa na naszą stabilizację i mięśnie głębokie. Do ich wykonania potrzebujesz ławeczki lub skrzyni, ale w domu możesz wykorzystać także krzesło lub kanapę. Oprzyj jedną nogę na skrzyni, drugą wykonaj wypad do przodu. Uginaj i prostuj nogę w kolanie tak, jakbyś chciała wykonać przysiad. Pamiętaj, aby nie pochylać się do przodu, łopatki mają być ściągnięte, a klatka piersiowa wypchnięta do przodu. 

Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Zobacz: Zgrabne nogi jak u Madonny? Mamy na to sposób!

5 moich najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch - trening Ambasadorki Myfitness Sylwii Nowak 5 moich najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch - trening Ambasadorki Myfitness Sylwii Nowak Sylwia Nowak

Przeskoki w wykroku

Zrób wyskok w przód. Jedną rękę unieś wyprostowana na wysokość barków, drugą trzymaj na gardzie.Wykonaj wyskok w górę. W locie zmień nogi wykroczne i wykonaj cios w przód.

Powtarzaj ruch przez 30 sekund. Zrób 3 serie tego ćwiczenia, po każdej wykonaj 10 sekund przerwy. 

Zobacz: Trening metaboliczny. Po nim spalasz kalorie nawet przez kolejne 2 dni po treningu. Wystarczy tylko 15 minut.

Umięśnione łydki Umięśnione łydki https://i.pinimg.com/564x/37/70/4f/37704fa6130d6583050ffd4b9aadadfe.jpg

Biegi, podbiegi i marsze

Biegi i marsze wzmacniają mięśnie łydek zwłaszcza wtedy, gdy poruszasz się pod górę. Piłka nożna, koszykówka i tenis także mobilizują łydki do pracy. Podobnie jak aerobik na stepie - każde wejście i zejście ze stopnia to dobre ćwiczenia na uda i łydki.

Więcej o: