Chcesz schudnąć i mieć kaloryfer? Oto co powinnaś robić w pierwszej kolejności (Nie chodzi o cardio)

Większość ludzi uważa, że cardio jest najważniejszym treningiem. Nie skupiają się na podnoszeniu ciężarów i przede wszystkim tym, co jedzą. Jeśli zależy ci na płaskim i umięśnionym brzuchem zacznij od ustalenia priorytetów. Jakich?
Deficyt kaloryczny sposobem na płaski brzuch Deficyt kaloryczny sposobem na płaski brzuch Pinterest

Priorytety

Defiycyt kalorii to podstawowa rzecz w drodze o wymarzoną sylwetkę. Jeśli zależy ci na pozbyciu się tkanki tłuszczowej, to bez niej ani rusz. Aby tracić tłuszcz, podkręcić metabolizm i rzeźbić mięśnie musisz skupić się na tych podstawowych rzeczach.  

Zobacz: Masz problem z otyłością brzuszną? Zobacz, jak poradzić sobie z tym problemem

Niewłaściwa piramida treningu na płaski brzuch Niewłaściwa piramida treningu na płaski brzuch KB

Piramida - jak robi większość?

Większość skupia się na treningu spalającym tkankę tłuszczową. Ciężary omija szerokim łukiem, nie wspominając już o diecie. Dieta owszem jest. Zdrowe odżywianie, ale co z deficytem kalorycznym? Prawidłowe wyliczenie kalorii, tak jak wcześniej zostało wspomniane, jest niezbędne. 

Zobacz: Płaski brzuch i zgrabna sylwetka, jak u Jennifer Lopez? Gwiazda przestrzega kilku prostych zasad

Właściwa piramida w drodze o płaski i umięśniony brzuch Właściwa piramida w drodze o płaski i umięśniony brzuch KB

Piramida- jak powinno być?

Jak widać podstawą piramidy jest dieta. Dopiero po niej trening siłowy, a cardio na samym wierzchołku. Dlaczego? Oponka na brzuchu to nic innego, jak nagromadzona tkanka tłuszczowa. Nawet, kiedy nasz brzuch jest umięśniony, nagromadzona tkanka tłuszczowa znajduje przysłoni mięśnie. 

Trening siłowy vs cardio - co jest ważniejsze w drodze po wysportowaną sywetkę Trening siłowy vs cardio - co jest ważniejsze w drodze po wysportowaną sywetkę Pinterest

Trening siłowy vs cardio

Jeśli twoim celem jest schudnięcie i pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha, to nie rezygnuj z treningu siłowego na rzecz cardio. Trening siłowy zwiększa metabolizm spoczynkowy, a przy tym efekt odchudzania jest znacznie większy. Spalasz jeszcze kilka godzin po zakończonym treningu. W dodatku wzmacniasz mięśnie brzucha, które pracują niemalże przy każdym ćwiczeniu. 

Zobacz: Dieta ABS. 12 produktów na płaski brzuch

Dieta, warzywa owoce - zdrowe odżywianie to podstawa, jeśli chcesz mieć płaski brzuch Dieta, warzywa owoce - zdrowe odżywianie to podstawa, jeśli chcesz mieć płaski brzuch Pinterest

Brzuch budujemy w kuchni i na siłowni

Jedz, wzmacniaj, spalaj to prawidłowa kolejność, która powtarzana rutynowo da ci to o czym marzysz - płaski i umięśniony brzuch. Nie daj się powszechnie głoszonym mitom. Nie rób miliona brzuszków na płaski brzuch. Skup się na treningu całego ciała. Zwróć uwage na to, co jesz. Oblisz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i wprowadź deficyt kaloryczny w diecie.  Jak obliczyć kalorie i całkowite, dzienne zapotrzebowanie? Zajrzyj TUTAJ

Zobacz: 30 dni do płaskiego brzucha. TEN plan pomoże Ci pozbyć się oponki w miesiąc

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.