5 metod nietypowej diety, które pomogą Ci szybko schudnąć

Intermitten Fasting to specyficzny sposób odżywiania polegający na stosowaniu okien żywieniowych. Spozywasz posiłki tylko w określonych godzinach. Dieta IF staje się coraz popularniejszym sposobem odżywiania. Mimo, że budzi wiele kontrowersji, jej zwolennicy zachwalają efekty, które przynosi w dość szybkim czasie. Oto 5 metod na zastosowanie tej diety.
Dieta IF na czym polega? Dzięki takiemu odżywianiu szybko schudniesz Dieta IF na czym polega? Dzięki takiemu odżywianiu szybko schudniesz Fotolia

IF, czym jest?

Przerywany post zazwyczaj polega na ojedzenu wokreślonym oknie czasowym i poszczeniu przez resztę dnia. Jaki ma to sens? IF okazał się skutecznym narzędziem do odchudzania, ponieważ wpływa na poziom cukru i mniejsze spożycie kalorii. W okresach postu, kiedy strawione zostanie już całe pożywienie, jedynym źródłem paliwa staje się tkanka tłuszczowa, a przestawienie się na czerpanie energii z tłuszczów powoduje przyśpieszenie ich spalania z naszego ciała. Okresowy post można stosować na różne sposoby. 

Zobacz więcej: Intermittent Fasting. Sprawdź, na czym polega okresowa głodówka

Dieta Intermitten Fasting pozwala na szybkie schudnięcie Dieta Intermitten Fasting pozwala na szybkie schudnięcie / !Mara Zemgaliete - stock.adobe.com

16:8

Ta metoda polega na poście przez 16 godzin i spożywaniu od dwóch do trzech posiłków w ośmiogodzinnym oknie żywieniowym. Przykładem może być odcięcie posiłków o 20.00. do południa następnego dnia.

Dla kogo: Dla tych, co nie mają czasu na śniadanie w godzinach porannych.

Nietypowa dieta na odchudzanie. 5 sposobów Nietypowa dieta na odchudzanie. 5 sposobów Fotolia

5:2

Wymaga ograniczenia kalorii do 500 dziennie dwa razy w tygodniu. Możesz jeść normalnie przez pozostałe pięć dni, ale dwa razy w ciągu tygodnia zjeść jedynie 500 kcal. Masz dowolność. To Ty wyznaczasz dni postu. 

Dla kogo: dla tych, co lubią być elastyczni. 

Okresowy post, czyli Intermitten Fastin, jako jeden z lepszych metod na odchudzanie Okresowy post, czyli Intermitten Fastin, jako jeden z lepszych metod na odchudzanie Fotolia

Jedz, Nie Jedz, Jedz

Ta metoda polega na poście przez 24 godziny jeden lub dwa razy w tygodniu. Żadna żywność nie jest ograniczona przez resztę tygodnia, a kiedy zdecydujesz się przestać jeść i zacząć jeść następnego dnia, wszystko zależy od Ciebie.

Dla kogo: Dla osób, które nie lubią się ograniczać i jeść, to co lubią. 

Zobacz: 6 sposobów na zapanowanie nad apetytem. Szybkie i proste triki

Dieta wojowników, jako sposób na odchudzanie Dieta wojowników, jako sposób na odchudzanie Fotolia

Dieta wojowników (20:4)

Pościsz cały dzień, a na wieczór jesz jeden duży posiłek. W okresie postu możesz zjeść surowe warzywa, wypić sok lub porcję białka. Jest to sposób odzywiania zbliżony do prehistorycznego. Kiedy myśliwy w ciągu dnia polował, a wieczorem jadał tylko jeden ciepły posiłek. W między czasie podjadał świeże owoce i warzywa. 

Dla kogo: Dla osób, które już są na diecie paleo lub tych, które wolą zjeść jeden duzy posiłek niż kilka małych. 

Zobacz: Często masz wzdęcia? To może być przyczyną

Dieta  odchudzająca z okresowym postem to jedna z najskuteczniejszych metod Dieta odchudzająca z okresowym postem to jedna z najskuteczniejszych metod / Kondor83 - stock.adobe.com

Dzień jedzenia przeplatany dniem na czczo

Jak sama nazwa wskazuje, ta metoda IF wymaga postu przez jeden dzień, jedzenia normalnie następnego dnia i tak na zmianę. 

Dla kogo: dla osób skłonnych do ekstremalnych wyrzeczeń na rzecz utraty wagi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.