Często masz wzdęcia? To może być przyczyną

Masz wzdęcia i często dopadają Cię one tuż po zjedzeniu? A może w stresujących sytuacjach? Zobacz, co może być tego przyczyną i zastanów się czy nie warto wprowadzić pewnych zmian w swoim stylu życia. Oto możliwe przyczyny twoich wzdęć.
Wzdęcia, czym są spowodowane? Wzdęcia, czym są spowodowane? Fotolia

Wzdęcia, czym są spowodowane?

Dokonywanie kilku poprawek w diecie, takich jak zwiększenie ilości błonnika i wyeliminowanie mleka z diety potrafi pomóc i złagodzić wzdęcia, jednak czasem to nie wystarczy. 

Mleko Mleko Fotolia

Wykonaj badania na alergie pokarmowe

Być może twoje wzdęcia to przyczyny nietolerancji pokarmowych. Wykonaj badania i sprawdź, czy nie masz na pewne produkty alergii. Może to uczulenie na gluten lub laktozę. Zanim zrobisz badania w pierwszej kolejności zrób test i odstaw na krótki okres te produkty, następnie oceń swoje samopoczucie. 

Zobacz: Nietypowe zajęcia treningowe z Instagrama. Znasz je?

Gazowane napoje, a wzdęcia Gazowane napoje, a wzdęcia fotolia

Pijesz gazowane napoje

Sięgasz po gazowane napoje? Nawet zwykła woda zawierająca dwutlenek węgla może przyczyniać się do wzdęć. Zrezygnuj z gazowanych produktów i postaw na wodę nie zawierającą ani grama gazu. Z pewnością wyjdzie ci to na zdrowie. 

Zobacz: Jak długo trzeba ćwiczyć, żeby spalić te popularne fast-foody?

Zbyt szybkie spożywanie posiłków może powodować wzdęcia Zbyt szybkie spożywanie posiłków może powodować wzdęcia Fotolia

Jesz zbyt szybko

Zbyt szybkie spożywanie posiłków sprawia, że wraz z jedzeniem połykasz powietrze. Zasysanie powietrza może przyczyniać się do częstych wzdęć. Dlatego znajdź czas na spokojne spożycie posiłku. Unikniesz wzdęć, a dodatkowo świadome jedzenie sprawi, że będziesz bardziej najedzona. 

PMS a wzdęcia. Wzdęcia mogą byc przyczyną zbliżającego się miesiączkowania PMS a wzdęcia. Wzdęcia mogą byc przyczyną zbliżającego się miesiączkowania Fotolia

Jesteś przed okresem

Wzdęcia przed i w trakcie okresu są naturalne. Wzdęcia są jednym z najczęstszych objawów PMS. Występują około tydzień przed rozpoczęciem okresu. Także spokojnie. To tylko chwilowy stan, niedługo powinny minąć. 

Zobacz: Tych 5 pozornie zdrowych produktów powinno jak najszybciej zniknąć z twojej lodówki i menu! Sprawdź które i dowiedz się dlaczego!

Stres może przyczyniać się do wzdętego brzucha Stres może przyczyniać się do wzdętego brzucha Fotolia

Za duzo stresu

Wzdęcia mogą być reakcją stresową twojego organizmu. Im więcej nerwów i stresujących sytuacji w twoim życiu, tym gorzej funkcjonuje twój organizm. Skutki stresu mogą objawiać się na różne, często bardzo nietypowe sposoby. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.