TEN owoc podkręca metabolizm. Jadłam go codziennie po obiedzie i jestem w szoku

Jabłka to owoc często polecany osobom odchudzającym się. Postanowiłam sprawdzić, czy przypisywane mu właściwości to rzeczywiście prawda. Przez miesiąc jadłam codziennie jabłko po obiedzie. Czy coś się zmieniło?
Jadłam codziennie jabłko po obiedzie. Jak oceniam efekty? Jadłam codziennie jabłko po obiedzie. Jak oceniam efekty? Karolina Brzuszczyńska

Jabłko a metabolizm

Jabłka występują na całym świecie w niezliczonej ilości odmian, jednak zdecydowanie możemy powiedzieć, że to nasz narodowy owoc. Bardzo dobrze! Jabłka zasługują na miano jednego z najzdrowszych owoców świata.

Jabłka to doskonałe źródło błonnika

Co prawda jabłka nie posiadają wiele witamin i minerałów. Mimo to są bogate w duże ilości błonnika, tego rozpuszczalnego w wodzie. 

Błonnik wspomaga odchudzanie, poprawia metabolizm Błonnik wspomaga odchudzanie, poprawia metabolizm Fotolia

Błonnik jest cenną pomocą w odchudzaniu

Posiłki bogate w błonnik są bardziej syte, ponieważ zmniejsza się szybkość opróżniania żołądka. Dzięki błonnikowi możemy zahamować nadmierny apetyty. Błonnik, pęczniejąc w organizmie, wywołuje uczucie sytości i zmniejsza w ten sposób apetyt. Dotyczy to szczególnie pektyn, które w żołądku pęcznieją i przekształcają się w żel.
Jedząc błonnik, przyswajamy mniej tłuszczu z pokarmów.

Zobacz: Owoce a kalorie: jabłka

Jabłko na odchudzanie, efekty Jabłko na odchudzanie, efekty https://pl.pinterest.com/pin/5277724536743192/

Jabłko, a kwas ursolowy

Kwas ursolowy, który występuje w dużych stężeniach w skórce jabłek, według badań wpływa na zmniejszenie masy tłuszczowej, obniża cholesterol, trójglicerydy oraz cukier we krwi. W dodatku działanie tego kwasu spowalnia zanik mięsni, co może być istotne szczególnie dla osób w podeszłym wieku.  

Zobacz: Zależy ci na młodym wyglądzie? Oto produkty, które zwiększają produkcję kolagenu

Jabłko po obiedzie wspomaga trawienie Jabłko po obiedzie wspomaga trawienie Fotolia

Idealne rozwiązanie po obiedzie

Jabłko, które zjadałam codziennie po obiedzie było świetnym rozwiązaniem, jako deser. Zawsze, kiedy zjem obiad chwilę później mam ochotę na 'cos słodkiego'. Zjedzenie jabłka tuż po pozwoliło mi zapanować nad apetytem na słodycze. Dodatkowo, jabłko jest owocem, który pobudza żołądek do produkcji soków trawiennych. To ułatwia trawienie przyspieszając metabolizm. 

Zobacz: Wysokobiałkowe śniadanie uchroni cię przed podjadaniem w ciągu dnia! 5 sycących przepisów

@way.of.blonde Jadłam ten owoc codziennie po obiedzie @way.of.blonde Jadłam ten owoc codziennie po obiedzie Karolina Brzuszczyńska

Moje efekty po miesiącu

Jedzenie jabłka codziennie po obiedzie sprawiło, że przede wszystkim jadłam mniej słodyczy. Mój apetyt na słodkie był zdecydowanie słabszy, gdyż jabłko pozwalało mi zapanować nad poziomem insuliny. W ten sposób zamiast połowy tabliczki czekolady zjadałam jedno jabłko, a różnica w kaloriach była ogromna! 

Jabłko, a apetyt

Kolejnym atutem był mniejszy apetyt. Po tak sytym obiedzie zakończonym deserem w postaci owocu długo nie odczuwałam głodu, a kolacje jadłam zdecydowanie mniejsze. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.