Jesteś zmęczona? Zrób codziennie rano te 3 ćwiczenia, a będziesz miała energię do końca dnia

Przemęczenie i stres to u większości nieodłączny elementem życia. Jesteśmy przepracowani, mało śpimy, nie mamy energii. Jak sobie z tym radzić? Oto sposoby na szybkie rozbudzenie i dodanie sobie energii
Przemęczenie i brak energii to choroba cywilizacyjna Przemęczenie i brak energii to choroba cywilizacyjna Fotolia

Przemęczenie chorobą XXI wieku

W dzisiejszych czasach większość zajmuje się pracą biurową. Mogłoby się wydawać, że nie jest to ciężka , wycieńczająca praca. Nie przemęczamy się w niej, nie nosimy ciężkich rzeczy, nie jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. A jednak... większość z nas jest przemęczona. Większość wynika ze stresu i pracy pod presją czasu. Jak radzić sobie ze zmęczeniem tego typu? 

Pokonaj stres i przemęczenie za pomocą regularnych ćwiczeń Pokonaj stres i przemęczenie za pomocą regularnych ćwiczeń Fotolia

Sposoby na poradzenie sobie z przemęczeniem i stresem

Poza wysypianiem się, które często jest rzeczą niemożliwą do osiągnięcia, ogromną rolę odgrywa dieta i aktywność fizyczna. Ruch pomaga radzić sobie ze stresem oraz zachować zdrowie. Pomaga wylądować negatywne emocje, wyzwolić endorfiny, pozbyć się stresu.

Wbrew pozorom aktywność fizyczna dodaje energii, a jej brak jest zdecydowanie gorszy

Brak ruchu doprowadza do zaniku mięśni, przewlekłych chorób układu ruchu, licznych zaburzeń i chorób związanych ze stresem.

Trening i dieta powinny iść ze sobą w parze Trening i dieta powinny iść ze sobą w parze Fotolia

Aktywność fizyczna + dieta

Wystarczy, że tuż po przebudzeniu wykonasz krótki rozruch. Wprowadź te 3 ćwiczenia do swojej rutyny, a dzięki nim szybko się rozbudzisz i będziesz mieć znacznie więcej energii w ciągu dnia. 

Nie zapomnij o prawidłowej diecie

Pamiętaj - im bardziej niezdrowo się odżywiasz, im bardziej Twoje posiłki są ciężkostrawne, tym bardziej spowalniasz swój organizm, czujesz się ociężale i sennie. 

Zobacz: Znów na diecie? Nie odmawiaj sobie wszystkiego! Tych 7 pysznych produktów pomoże zrzucić nadprogramowe kilogramy i wzmocnić odporność organizmu!

Trening metaboliczny Trening metaboliczny Karolina Brzuszczyńska

Wspinaczka górska

W podporze przodem przyciągaj naprzemiennie kolana do klatki piersiowej. Wykonuj to ćwiczenie najszybciej, jak potrafisz. Pamiętaj o trzymaniu poprawnej postawy, napiętym brzuchu oraz wyprostowanych plecach.

Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę. Najszybciej, jak potrafisz!

Zobacz:  Dzięki TYM 6 ćwiczeniom spalisz około 300 kcal

Burpees Burpees Karolina Brzuszczyńska

Burpees

Stań w pozycji na baczność, następnie podskocz z rękami uniesionymi do góry. Wyląduj miękko na macie. Następnie schodząc w dój wyrzuć nogi do tyłu, miednicą dotknij podłogi i wróć do pozycji stojące, ponownie wykonując wyskok. 

Wykonuj burpees'y przez 1 minutę. Najszybciej, jak potrafisz

Zobacz: Straciła 52 kg, a Instagram usunął zdjęcie jej metamorfozy

Trening z obciążeniem własnego ciała Trening z obciążeniem własnego ciała Karolina Brzuszczyńska

Pompka z przejściem do psa głową w dół

Stojąc w podporze przodem, ustaw ręce w linii barków, a następnie wykonaj pompkę. Z pozycji pompki, wypychając biodra w tył, przejdź płynnie do pozycji 'psa głową w dół'.

W tym przypadku nie spiesz się, skup się na poprawnym i dokładnym wykonaniu ćwiczenia

Przytrzymaj tę pozycję ok 5 sekund. Następnie powtórz ćwiczenie. Wykonuj je przez 1 minutę. Pamiętaj o wyprostowanych plecach, napiętym brzuchu i prawidłowym oddechu. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.