Nie bierz tego samego obciążenia na każdym z treningów. Jeśli chcesz wzmocnić swoje mięśnie, powinnaś zaplanować swój trening specjalnie pod to.
Mieszaj obciążenie, zmieniaj objętość i intensywność. Przykładowo: na jednym treningu wykonaj mniej powtórzeń z większym obciążeniem, a na kolejnym więcej powtórzeń z mniejszym obciążeniem. Pamiętaj, aby zapisywać ciężary i kontrolować swoje postępy.
Zobacz: Ciąża spożywcza. Czym jest i co zrobić, by nasz brzuch już zawsze był płaski?
To podstawowa! Bez regularności nie będzie efektów. Wszystko wymaga czasu i stałej, ciężkiej, sumiennej pracy. Trenuj od 3-5 dni w tygodniu, żeby zobaczyć jakiekolwiek efekty swoich starań.
Aby zbudować siłę powinieneś zrobić od pięciu do ośmiu powtórzeń na serię. Obciążenia powinny być tak ciężkie, jakie tylko jesteś w stanie podnieść na tyle powtórzeń.
Po każdej serii wykonaj ok 90 sekund przerwy. To optymalny czas na to, by ponownie mieć siłę na podniesienie tak dużego obciążenia.
Im większy zakres ruchu, tym lepsze efekty. Przysiad wykonuj do samego dołu. Staraj się schodzić jak najniżej. To samo dotyczy martwych ciągów, pompek i innych ćwiczeń. Wykorzystaj swój maksymalny zakres ruchu, by podczas jednego powtórzenia wykonać jak największą pracę.
Zobacz: Złe nawodnienie oraz 5 innych błędów, które popełniasz po treningu
Jeśli zależy ci na zwiększeniu siły swoich mięśnie, to już wiesz, jak to zrobić. Nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy przystosować swój trening pod trening siłowy.
Nie bój się dużego obciążenia, staraj się zwiększaj ciężary z treningu na trening i maksymalnie wykorzystywać potencjał swoich mięśni.