Trener personalny zdradza: musisz robić te 4 rzeczy, żeby szybciej widzieć efekty i mieć większą siłę

Postępy nie pojawią się z dnia na dzień. A szkoda, zaoszczędziłoby to wiele czasu i męczarni na siłowni. Jednak możesz przyspieszyć swoje efekt oraz zwiększyć siłę stosując się do tych kilku porad. Dzięki nim wzmocnisz swoje mięśnie znacznie szybciej.
Jak zwiększyć siłę w treningu siłowym Jak zwiększyć siłę w treningu siłowym Fotolia

Wybieraj odpowiednie obciążenie

Nie bierz tego samego obciążenia na każdym z treningów. Jeśli chcesz wzmocnić swoje mięśnie, powinnaś zaplanować swój trening specjalnie pod to.

Z treningu na trening wprowadzaj zmiany

Mieszaj obciążenie, zmieniaj objętość i intensywność. Przykładowo: na jednym treningu wykonaj mniej powtórzeń z większym obciążeniem, a na kolejnym więcej powtórzeń z mniejszym obciążeniem. Pamiętaj, aby zapisywać ciężary i kontrolować swoje postępy.

Zobacz: Ciąża spożywcza. Czym jest i co zrobić, by nasz brzuch już zawsze był płaski?

Dzięki tym 4 rzeczom zwiększysz swoją siłę w treningu siłowym Dzięki tym 4 rzeczom zwiększysz swoją siłę w treningu siłowym Fotolia

Bądź konsekwentny

To podstawowa! Bez regularności nie będzie efektów. Wszystko wymaga czasu i stałej, ciężkiej, sumiennej pracy. Trenuj od 3-5 dni w tygodniu, żeby zobaczyć jakiekolwiek efekty swoich starań. 

Zobacz: Robisz przysiady? Włącz do swojego treningu przysiad sumo. Wykonywałam to ćwiczenie i zobaczyłam zaskakujący efekt

Ilość powtórzeń i odpoczynek ma wpływ na siłę w treningu siłowym Ilość powtórzeń i odpoczynek ma wpływ na siłę w treningu siłowym Fotolia

Powtórzenia i odpoczynek

Aby zbudować siłę powinieneś zrobić od pięciu do ośmiu powtórzeń na serię. Obciążenia powinny być tak ciężkie, jakie tylko jesteś w stanie podnieść na tyle powtórzeń. 

Zwróć uwagę na ilość powtórzeń oraz przerwy między seriami

Po każdej serii wykonaj ok 90 sekund przerwy. To optymalny czas na to, by ponownie mieć siłę na podniesienie tak dużego obciążenia. 

Te 4 rzeczy pomogą ci w zwiększeniu obciążenia i poprawie siły Te 4 rzeczy pomogą ci w zwiększeniu obciążenia i poprawie siły Fotolia

Im większy zakres ruchu, tym lepsze efekty

Im większy zakres ruchu, tym lepsze efekty. Przysiad wykonuj do samego dołu. Staraj się schodzić jak najniżej. To samo dotyczy martwych ciągów, pompek i innych ćwiczeń. Wykorzystaj swój maksymalny zakres ruchu, by podczas jednego powtórzenia wykonać jak największą pracę. 

Zobacz: Złe nawodnienie oraz 5 innych błędów, które popełniasz po treningu

Trening siłowy na zwiększenie siły Trening siłowy na zwiększenie siły Fotolia

Posumowanie

Jeśli zależy ci na zwiększeniu siły swoich mięśnie, to już wiesz, jak to zrobić. Nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy przystosować swój trening pod trening siłowy.

Zastosuj się do tych 4 zasad, a z pewnością szybko zauważysz rezultaty swojej ciężkiej pracy.

Nie bój się dużego obciążenia, staraj się zwiększaj ciężary z treningu na trening i maksymalnie wykorzystywać potencjał swoich mięśni. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.