Jak w 2 tygodnie pozbyć się tłuszczu z brzucha

Chcesz schudnąć? Wprowadź te 6 zasad do swojego życia, a pierwsze efekty zobaczysz już po 2 tygodniach. Wystarczy, że będziesz robiła te rzeczy regularnie.
Zacznij dzień od owsianki z owocami Zacznij dzień od owsianki z owocami Fotolia

Zacznij dzień posiłkiem, który da ci dużo energii

Ugotuj płatki owsiane i dodaj do nich trochę owoców. Co jest takiego niezwykłego w tej kombinacji? Taki posiłek dostarcza nierozpuszczalny błonnik, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi i odżywia zdrowe bakterie w jelitach. W ten sposób uruchamiasz je, aby wytworzyły kwas masłowy, który redukuje zapalenie tkanki tłuszczowej w twoim ciele. Badania dowodzą, że nierozpuszczalny błonnik reguluje poziom greliny - hormonu odpowiadającego za uczucie głodu.

Czerwone owoce są pełne flawonoidów Czerwone owoce są pełne flawonoidów Fotolia

Postaw na czerwone owoce

Czerwone owoce mają najwięcej flawonoidów, szczególnie antocyjanin, czyli związków, które nadają owocom ich kolor. Usprawniają one działanie genów magazynujących tłuszcz. Czerwonobrązowe owoce pestkowe, takie jak śliwki, zawierają związki fenolowe, które, jak wykazano, wpływają na rozkład tłuszczów. Jak najczęściej pij też zieloną herbatę. 

Awokado bogate jest w zdrowe tłuszcze nienasycone Awokado bogate jest w zdrowe tłuszcze nienasycone Fotolia

Jedz awokado

Awokado to prawdziwy zabójca tłuszczu zmagazynowanego w okolicach brzucha! Jest nasycone zdrowymi dla serca, jednonienasyconymi tłuszczami, które zapewniają uczucie sytości. Badanie w Nutrition Journal wykazało, że jego uczestnicy, którzy zjadali pół świeżego awokado w trakcie obiadu, zauważyli o 40 procent zmniejszony apetyt przez kilka godzin po posiłku. 

Dodawaj odzywkę białkową do koktajli Dodawaj odzywkę białkową do koktajli Fotolia

Rób koktajle roślinne o wysokiej zawartości białka

Jeśli lubisz koktajle i chcesz czuć się po nich najedzona, to zacznij dodawać do nich odżywkę białkową. Wystarczy zwykła odżywka serwatkowa, która dodana do koktajli odżywi twoje mięśnie po treningu i nasyci cię na dłuższy czas. 

Jajka bogate są w zdrowe tłuszcze i pełnowartościowe białka oraz cholinę Jajka bogate są w zdrowe tłuszcze i pełnowartościowe białka oraz cholinę Fotolia

Włącz do diety jak najwięcej jajek


Jajka to zdrowe tłuszcze i sycące białko. Co więcej, są bogate w składniki odżywcze, takie jak cholina. Cholina, która znajduje się również w chudych mięsach, owocach morza i warzywach, mobilizuje tłuszcze z wnętrz komórek i umożliwia ich transport. Dlatego właśnie jajka są jednymi z najlepszych posiłków w trakcie odchudzania. 

Dodawaj do wody cytrusy Dodawaj do wody cytrusy Fotolia

Dodawaj cytrusy do wody

Zacznij dzień od wielkiej szklanki wody. Dodaj do niej cytrusy, takie jak cytryna, pomarańcza, czy grejpfrut. Wypij w ciągu dnia ok 1,5 litra wody z cytrusami. Owoce cytrusowe są bogate w przeciwutleniacz D-limonen, potężny związek znajdujący się w skórce, który stymuluje enzymy wątrobowe, aby pomóc wypłukać toksyny z organizmu. Aby uzyskać dodatkowe korzyści przygotuj sobie zieloną herbatę.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.