Pompka wykonana z ziemi pozwala ci sprawdzić technikę i wyprowadzić ruch poprawnie budując wytrzymałość przez korpus. Połóż się na ziemi, napnij brzuch i złącz stopy. Oprzyj dłonie na podłodze i unieś ciało do góry.
Ruch wydaje się być prosty, kiedy obserwujesz innych, ale pompka wymaga wiele pracy. Aby wykonać ją prawidłowo musisz mieć silny brzuch i plecy. Jeśli nie czujesz się na siłach, nie ryzykuj. Spróuj łatwiejszą wersję pompek opierając się na kolanach lub znajdź podwyższenie np. skrzynię i na niej oprzyj ręcę wykonując pompki pod kątem.
W zależności od tego nad jaką partią chcesz mocniej pracować od tego zależy ustawienie i szerokość twoich rąk. Im węziej, tym mocniej angażujesz do pracy triceps i ramiona. Im szerzej tym mocniej pracuje twoja klatka piersiowa. Jeśli zależy ci na ujędnrieniu i podniesieniu biustu, to rozstaw ręce nieco szerzej.
Utrzymuj tułów w jednej lini. Nie unoś pośladków zbyt wysoko lub zbyt nisko. Twoje ciało powinno wyglądać jak deska. Zrotuj delikatnie miednicę w kierunku klatki piersiowej tym samym mocno napinając brzuch. Taka pozycja pozwoli ci utrzymać sylwetkę. Pamiętaj, żeby nigdy, w trakcie wykonywania ćwiczeń, nie puszczać mięśni grzbietu i brzucha. Inaczej możesz nabawić się kontuzji.
Tak, jak wyżej. Cały tułów oraz głowa, która w tym przypadku stanowi przedłużenie tułowia powinny być w jednej linii. Nie zadzieraj głowy, ani nie opuszczaj jej luźno w dół. Patrz przed siebie w trakcie wykonywania pompek.
Nie skupiaj się na ilości pompek. Skup się na prawidłowej technice, ta naprawdę nie jest taka łatwa. Trzeba wykonać wiele pompek, by w końcu zacząć robić je poprawnie. Dlatego zastosuj się do wszystkich zasad i zacznij robić pompki dokładnie. Zrób tyle powtórzeń ile jesteś w stanie wykonać we właściwy sposób.