7 ćwiczeń, bez obciążenia, które wyrzeźbią twoje ramiona

Trening siłowy to świetny sposób na zbudowanie wymarzonej sylwetki. Jednak jest mnóstwo skutecznych ćwiczeń, które możesz wykonać wszędzie i wcale nie potrzebujesz do tego obciążenia. Poznaj 7 ćwiczeń, bez obciążenia, które wyrzeźbią twoje ramiona.
Trening na triceps,biceps i barki Trening na triceps,biceps i barki Karolina Brzuszczyńska

Trening z obciążeniem własnego ciała

Dodaj te ćwiczenia oparte na ciężarze własnego ciała, aby wyrzeźbić swoje barki, biceps oraz triceps. Wiele z tych ćwiczeń działa nie tylko na ręce, ale również na inne partie mięśni. Ten trening zrobisz wszędzie. 

Pompki na triceps i klatkę piersiową Pompki na triceps i klatkę piersiową Agnieszka Matracka

Pompki

Przyjmij pozycję podporu przodem. Ręce umieść równo w linii barków. Łokcie trzymaj blisko ciała, uginaj je stopniowo schodząc w dół do podłoża. 

Jeżeli nie jesteś w stanie wykonać klasycznej pompki możesz zacząć od łatwiejszej wersji na kolanach. 

Japońskie pompki - stań w szerokim rozkroku, a ręce oprzyj na macie. Trzymaj je blisko ciała. Zacznij od przejścia na przedramiona, a następnie energicznym ruchem wypchnij ciało i unieś je do góry. Japońskie pompki - stań w szerokim rozkroku, a ręce oprzyj na macie. Trzymaj je blisko ciała. Zacznij od przejścia na przedramiona, a następnie energicznym ruchem wypchnij ciało i unieś je do góry. Myfitness.pl

Japońskie pompki

Japońskie pompki to odmiana klasycznych pompek, w której nogi są w lekkim rozkroku. 

Wykonanie:

Stań w szerokim rozkroku, a ręce oprzyj na macie. Trzymaj je blisko ciała. Zacznij od przejścia na przedramiona, a następnie energicznym ruchem wypchnij ciało i unieś je do góry.

Pompki tricepsowe Pompki tricepsowe Myfitness.pl

Pompka tyłem

Ustaw się tyłem do stepu i ułóż na nim dłonie rozstawione na szerokość barków. Nogi wysuń przed siebie prostując je w kolanach. Oprzyj pięty o podłogę. Wolnym ruchem opuść tułów uginając ręce w łokciach, a następnie wróć do poprzedniej pozycji robiąc wyprost w stawie łokciowym. Pamiętaj o tym, żeby łokcie znajdowały się blisko tułowia.

Kickboxing na mięśnie brzucha Kickboxing na mięśnie brzucha Karolina Brzuszczyńska

Uderzenie z wykopem w podporze tyłem

W podporze tyłem z ugiętymi nogami wykonaj wykop w górę i jednocześnie wyprowadź cios w przód przeciwległą ręką. Wykonuj to ćwiczenie naprzemiennie- raz na jedną, raz na drugą stronę. Pamiętaj, aby nie opuszczać pośladków. Utrzymaj pozycję wykonująć ćwiczenie przez minutę.

Kickboxing na mięśnie brzucha Kickboxing na mięśnie brzucha Karolina Brzuszczyńska

Deska z podnoszeniem ręki i nogi

W podporze przodem wykonaj pompkę, następnie będąc w górze wyciągnij jedną rękę przed siebie jednocześnie prostując przeciwległą nogę. Powtórz ćwiczenie zmieniając strony naprzemiennie. Wykonuj ćwiczenie przez minutę. Staraj się wykonać je jak najdokładniej i jak najszybciej. 


Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.