Przez 2 tygodnie ćwiczyłam 2 razy dziennie. Co się zmieniło?

Jestem redaktorką portalu fitness oraz trenerką personalną. Regularna aktywność fizyczna to dla mnie norma. Zazwyczaj trenuję 3 razy w tygodniu, jednak niedawno koleżanki z pracy rzuciły mi wyzwanie... 2 treningi dziennie. Czy udało mi się wytrwać?
way.of.blonde way.of.blonde Karolina Brzuszczyńska

Podjęłam wyzwanie

Pewnie większość stałych czytelników naszego portalu zdążyła już zauważyć, że często w redakcji rzucamy sobie wyzwania. Są one związane z dietą lub treningiem. Czasem testujemy jakiś przepis lub produkt, czasem dołączamy do planu treningowego nowe ćwiczenie. Tym razem podjęłam wyzwanie i zdecydowałam się trenować dwa razy dziennie. 

way.of.blonde way.of.blonde Karolina Brzuszczyńska

Początki

Przyznam szczerze, że przy codziennych obowiązkach, miałam obawy, czy dam radę trenować tak często. Ale podjęłam próbę. Czy wytrwałam? Czytajcie dalej.

way.of.blonde way.of.blonde Karolina Brzuszczyńska

Pierwszy trening

Zaczęłam od poniedziałku. Pierwszy trening odbywał się rano i był treningiem cardio. Poświęcałam na niego ok 30-40 minut. Wstawałam nieco wcześniej niż zwykle, zakładałam sportowy strój i szłam biegać. Biegałam codziennie rano.

way.of.blonde way.of.blonde Karolina Brzuszczynska

Drugi trening

Drugi trening był bardziej urozmaicony. Wykonywałam go zazwyczaj zaraz po pracy lub późnym wieczorem w zależności od tego na jaką aktywność fizyczną się decydowałam. 3 razy w tygodniu, wieczorami, wybierałam się na trening sztuk walki. Resztę dni poświęcałam na trening na siłowni lub trening w plenerze. 

way.of.blonde way.of.blonde Karolina Brzuszczyńska

Harmonogram treningowy

Poniedziałki:

6:30 bieganie

20:30 trening sztuk walki

Wtorek:

6:30 bieganie

18:30 siłownia, Full Body Workout

Środa:

6:30 bieganie

20:30 trening sztuk walki

Czwartek:

6:30 bieganie

18:30 siłownia, Full Body Workout z naciskiem na mięśnie pośladków

Piątek:

6:30 bieganie

19:00 trening sztuk walki

Sobota:

10:00 bieganie

16:30 trening outdoorowy w parku do streetworkoutu

Niedziela:

10:00 bieganie

20:00 siłownia, Full Body Workout

way.of.blonde way.of.blonde Karolina Brzuszczyńska

Podsumowanie i efekty

Przyznam szczerze, że takie 2 tygodnie regularnej, intensywnej aktywności, w połączeniu z pracą i codziennymi obowiązkami, dały mi w kość... Zauważyłam jednak ogromne efekty. Waga pokazała, że schudłam 2 kg, jednak najwięcej pokazało lustro. Najbardziej zauważyłam zmianę na nogach, gdzie do tej pory miałam więcej tkanki tłuszczowej. Również brzuch zrobił się bardziej zarysowany, a mięśnie barków mocniej podkreślone. 

Mimo wszystko nie poleciłabym moim podopiecznym i znajomym tak intensywnych treningów. Jestem sportowcem, od dziecka trenowałam zawodowo Taekwondo, więc moje ciało jest przygotowane na takie wyzwania. Od pewnego czasu traktuję jednak sport jako formę rekreacji i odpoczynku i chciałabym, aby tak zostało. Po tak wyczerpujących i częstych treningach, czułam się przemęczona, więc po zakończeniu wyzwania wróciłam do swojej rutyny. W zupełności wystarczą mi 3-4 treningi w tygodniu, a poza nimi aktywnie spędzany czas wolny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.