Jeśli nie chce ci się ćwiczyć, zrób ten 5-minutowy trening, który podkręci metabolizm

Nie masz czasu albo po prostu ci się nie chce? Mimo to jednak nadal marzysz o szczupłej sylwetce? Spokojnie! To możliwe. Wystarczy pięć minut dziennie, żeby podkręcić metabolizm i przyspieszyć spalanie. Do dzieła!
Skakanie przez skakankę z wysokim unoszeniem kolan Skakanie przez skakankę z wysokim unoszeniem kolan Myfitness.pl

Skakanie na skakance

Skakanka w dzieciństwie była zabawką, teraz da ci niezły wycisk! To świetny sposób na spalanie kalorii w bardzo krótkim czasie. Podkręca metabolizm, ale również wysmukla nasze ramiona, rzeźbi uda i pośladki. Łap za skakankę i wykonaj 1 minutę intensywnych podskoków. Zrób 15 sekund przerwy i przejdź do kolejnego ćwiczenia.  

Przysiad z wyskokiem. Stań z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Schodź nisko do przysiadu, kierując pośladki do dołu i do ściany za tobą. Wracając do pozycji, wyskocz i miękko ląduj na stopach Przysiad z wyskokiem. Stań z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Schodź nisko do przysiadu, kierując pośladki do dołu i do ściany za tobą. Wracając do pozycji, wyskocz i miękko ląduj na stopach Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

Przysiad z wyskokiem

Robi się coraz ciężej! Teraz już bez żadnych przerw wykonaj wszystkie ćwiczenia po kolei.

Przysiad z wyskokiem. Stań z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Schodź nisko do przysiadu, kierując pośladki do dołu i do ściany za tobą. Wracając do pozycji, wyskocz i miękko ląduj na stopach.

Wykonuj to ćwiczenie przez 45 sekund.

smukłe i wyrzeźbione ramiona smukłe i wyrzeźbione ramiona Karolina Brzuszczyńska

Kettlebell swing

To świetne ćwiczenie wzmacniające cały tułów, a w szczególności mięśnie pośladkowe. Sporą pracę wykonują tu również nasze ręce. Stań w rozkroku nieco szerzej niż szerokość bioder, połóż ciężar przed sobą. Ćwiczenie zacznij od ugięcia nóg i chwycenia ciężaru. Następnie dynamicznie wykonuj wyrzuty kettla z bioder przed siebie.

Wykonuj to ćwiczenie przez 45 sekund.

Kasia Dziurska Kasia Dziurska Daniel Koper

Zakroki

Ustaw stopy na szerokość bioder, napnij brzuch i pośladki, wyprostuj plecy i ściągnij łopatki. Nastepnie wykonaj zakrok skrzyżny (po skosie), kierując kolano w stronę ziemi. Wróć do pozycji wyjściowej, mocno napinając pośladki. Wykonaj to samo na drugą stronę.

Pamiętaj: nie pochylaj się w przód, trzymaj wyprostowaną sylwetkę. Kolano nogi znajdującej się na podłodze pozostaw nad piętą. Z wdechem wykonaj wykrok, a z wydechem wróć do pozycji wyjściowej.

Wykonuj to ćwiczenie przez 45 sekund.

Burpees Burpees Karolina Brzuszczyńska

Burpees

Stań w pozycji na baczność, następnie podskocz z rękami uniesionymi do góry. Wyląduj miękko na macie. Następnie, schodząc w dół, wyrzuć nogi do tyłu, miednicą dotknij podłogi i wróć do pozycji stojącej, ponownie wykonując wyskok. 

Wykonuj to ćwiczenie przez 45 sekund.

Klasyczna pompka - uklęknij na macie i oprzyj na niej ręce tak by były na mniej więcej szerokość twoich barków. Nogi wyprostuj do tyłu i także oprzyj na macie. Ugnij ramiona i wykonaj pompkę. Wróć do pozycji wyjściowej. Klasyczna pompka - uklęknij na macie i oprzyj na niej ręce tak by były na mniej więcej szerokość twoich barków. Nogi wyprostuj do tyłu i także oprzyj na macie. Ugnij ramiona i wykonaj pompkę. Wróć do pozycji wyjściowej. Myfitness.pl

Pompki

Uklęknij na macie i oprzyj na niej ręce tak, by były na mniej więcej szerokość twoich barków. Nogi wyprostuj do tyłu i także oprzyj na macie. Ugnij ramiona i wykonaj pompkę. Wróć do pozycji wyjściowej.

Wykonuj to ćwiczenie przez 45 sekund.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.