6 najlepszych ćwiczeń na dolną część brzucha

Ta jego część bywa często bardzo problematyczna, trudno ją pięknie wyrzeźbić. U kobiet często właśnie w tym miejscu pojawia się tzw. oponka. Oto 6 najlepszych ćwiczeń wzmacniających, które pomogą wyrzeźbić dolną część brzucha.
Trening metaboliczny Trening metaboliczny Karolina Brzuszczyńska

Wspinaczka górska

Podeprzyj się na rękach, z dłońmi umieszczonymi dokładnie pod barkami. Unoś ugiętą nogę, przyciągając kolano do przeciwnej ręki. Wykonuj to ćwiczenie naprzemiennie - unosząc raz jedną nogę, raz drugą nogę.

Wykonaj 3 serie po 20 powtórzeń na jedną nogę.

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Wyprosty nóg w siadzie

Usiądź na macie. Napnij brzuch i pośladki, usztywnij plecy, ale nie ściągaj nadmiernie łopatek. Wyciągnij ręce wzdłuż tułowia. Unieś nad matę nogi ugięte w kolanach. Naprzemiennie prostuj prawą i lewą nogę, pamiętając, żeby żadną nie dotykać maty.

Ćwiczenie powtórz 20 razy na każdą stronę.

Scyzoryki z obciążeniem Scyzoryki z obciążeniem Myfitness.pl

Scyzoryki z obciążeniem

Połóż się na plecach, ręce i nogi wyprostuj i maksymalnie wyciągnij. Złap w dłonie talerz. Unieś nogi i ramiona, zbliżając je do siebie, następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej.

Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Brzuszki z uniesionymi nogami Brzuszki z uniesionymi nogami Myfitness.pl

Brzuszki z uniesionymi nogami

Połóż się na macie, nogi ugnij w kolanach i unieś do góry. Na podudziach połóż talerz. Ręce skrzyżuj za głową, unieś głowę i łopatki nad matę, staraj się nogi utrzymywać nieruchomo.

Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Przyciąganie kolan do klatki piersiowej

Połóż się na macie i wyprostuj kolana. Unieś głowę i łopatki. Napnij brzuch i pośladki. Naprzemiennie przyciągaj prawą i lewą nogę do klatki piersiowej. W tym czasie druga noga pozostaje wyprostowana i jest nieco uniesiona nad matę.

Ćwiczenie powtórz 20 razy na każdą stronę.

Ada Palka Ada Palka Ada Palka

Naprzemienne wyprosty nóg

Połóż się wygodnie, weź w dłonie piłkę, trzymaj ją na wysokości czoła. Ugięte łokcie ustaw na szerokość ramion i skieruj do tułowia. Głowę oraz łopatki unieś nad matę. Brodę delikatnie skieruj do klatki piersiowej, tak by nie zadzierać czoła do góry. Ugnij kolana do kąta prostego i naprzemiennie prostuj nogi. Postaraj się zejść nogą jak najbliżej podłogi.

Wykonaj po 20 powtórzeń na każdą nogę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.