Umieść tych 6 ćwiczeń na swojej top liście, jeśli zależy ci na szczupłej i wyrzeźbionej sylwetce

Istnieje milion różnych ćwiczeń i ich kombinacji. Jednak na koniec i tak zawsze wraca się do podstaw. Wszystko dlatego, że klasyczne, poprawnie wykonane ćwiczenia pozostają jednymi z najskuteczniejszych. Oto one.
Martwy ciąg z ketlebell Martwy ciąg z ketlebell Myfitness.pl

Martwy ciąg z kettlebell

Sztangę zamieniamy na kettlebell. Chwyć go obiema rękami, zepnij łopatki, a klatkę piersiową wypchnij do przodu. Powoli opuszczaj klatkę piersiową, jednocześnie wypinając mocno pośladki do tyłu. Ważne! Ciężar ciała powinien znajdować się jak najbliżej linii naszych palców. Prostując się, mocno spinamy pośladek. 

Wykonaj 20 powtórzeń w 3 seriach.

Wzmacnianie górnych partii Wzmacnianie górnych partii Karolina Brzuszczyńska

Wiosłowanie hantlem w podporze przodem

W pozycji podporu przodem, trzymając hantle w ręku, wykonuj wiosłowanie - przyciągaj ugiętą w łokciu rękę, mocno ściągając łopatki i jednocześnie napinając mięśnie pleców.

Wykonaj 3 serie po 12 powtórzeń na jedną i drugą stronę. 

5 moich ulubionych ćwiczeń ze sztangą - trening Ambasadorki Myfitness Karoliny Brzuszczyńskiej 5 moich ulubionych ćwiczeń ze sztangą - trening Ambasadorki Myfitness Karoliny Brzuszczyńskiej Karolina Brzuszczyńska

Hip thrust

Hip thrust, czyli unoszenie bioder z plecami opartymi na ławeczce lub innym podwyższeniu, to zdecydowanie jedno z najskuteczniejsze ćwiczeń na pośladki. 

Oprzyj tułów o ławeczkę, nogi ugięte w kolanach postaw nieco szerzej niż barki. Stopy oprzyj mocno o podłoże i nie odrywaj ich podczas wykonywania ćwiczenia. Głowę unieś lekko do góry, a wzrok kieruj przed siebie. Staraj się nie zadzierać jednocześnie szyi do góry. Rozpocznij od podwinięcia miednicy, czyli spięcia brzucha i mięśni pośladkowych. Tułów powinien znajdować się w pozycji równoległej do podłoża. Opuść ciało do pozycji wyjściowej, cały czas utrzymując napięcie mięśni. 

Wykonaj 3 serie po 12 powtórzeń.

5 moich ulubionych ćwiczeń ze sztangą - trening Ambasadorki Myfitness Karoliny Brzuszczyńskiej 5 moich ulubionych ćwiczeń ze sztangą - trening Ambasadorki Myfitness Karoliny Brzuszczyńskiej Karolina Brzuszczyńska

Wykroki

Stan w lekkim rozkroku. Sztangę oprzyj na barkach, zrób wypad w przód. Zatrzymaj pozycję, uginając kolano pod kątem 90 stopni. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ruch na druga stronę. 

Wykonaj 3 serie po 12 powtórzeń na jedną i druga nogę

Wzmacnianie górnych partii Wzmacnianie górnych partii Karolina Brzuszczyńska

Uginanie przedramion

Stań w lekkim rozkroku (stopy na szerokość bioder), chwyć hantle podchwytem. Następnie uginaj i prostuj przedramiona, lekko rotując nadgarstki na zewnątrz. 

Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 12 powtórzeń. 

Swing z wyciskaniem Swing z wyciskaniem Myfitness.pl

Twist rosyjski

Usiądź na macie. Kettlebell chwyć w obie ręce, a następnie unieś nogi do góry. Całe ciało lekko odchyl do tyłu. Staraj się utrzymać równowagę. Przenoś ciężar na jedną i drugą stronę, nie dotykając ziemi. 

Wykonaj 20 powtórzeń w 4 seriach.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.