Najszybszy sposób na zgubienie tłuszczu z brzucha

Każdej z nas zależy na płaskim brzuchu, nic dziwnego! Jednak większość kobiet skupia się na wzmacnianiu mięśni brzucha za pomocą brzuszków. Czy to dobre rozwiązanie? Nie, ponieważ nie jest to najskuteczniejsze ćwiczenie a efektywny ABS.
Trening na brzuch Trening na brzuch Pinterest

Wzmacnianie mięśni brzucha

Brzuszki działają tylko na mięśnie z przodu i po bokach brzucha, ale ważne jest, aby celować we wszystkie mięśnie całego korpusu, bioder, dolnej części pleców, a nawet ud. Aby schudnąć z brzucha i odkryć swoje mięśnie brzucha zaleca się wprowadzenie ćwiczeń stabilizujących, takich jak deska. Są to ćwiczenia, które wzmacniają kręgosłup, pozwalają utrzymać prawidłową sylwetkę i zaktywizować wszystkie mięśnie brzucha do pracy. Ale nie tylko klasyczna deska jest skuteczna!

Klasyczne brzuszki 'crunches' Klasyczne brzuszki 'crunches' Fotolia

Wymień klasyczne brzuszki na te 3 ćwiczenia

Wymień klasyczne brzuszki, inaczej zwane "crunches" na 3 ćwiczenia, dzięki którym o wiele szybciej zbudujesz mięśnie brzucha! Jesteś gotowa? 

Trzymaj ciało napięte Trzymaj ciało napięte Aga Szymczak

ABS side plank

Ten ruch jest trudniejszy niż tradycyjne deski, ponieważ wspierasz całą masę ciała w dwóch punktach kontaktowych zamiast czterech. W rezultacie musisz pracować mocniej, aby pozostać stabilną.

Wykonanie: 
Połóż się na lewym boku z łokciem ułożonym bezpośrednio pod ramieniem. Połóż prawą rękę na lewym ramieniu lub na prawym biodrze. Podnieś biodra z podłogi. Przytrzymaj pozycję przez 30 sekund. Jeśli nie możesz wytrzymać tak długo utrzymaj tyle ile możesz. Następnie zmień stronę. Powtórz 3 razy

Podpór przodem w pozycji pompki Podpór przodem w pozycji pompki Agnieszka Matracka

Unoszenie rąk i nóg w podporze przodem

To zaawansowane ćwiczenie, które obejmuje ruch całego ciała. Pracuje cały korpus, ręce oraz nogi. 

Wykonanie:
W pozycji podporu przodem ze stopami rozstawionymi na szerokości bioder unoś naprzemiennie rękę i przeciwstawną nogę. Wykonaj ok 15 powtórzeń w 3 seriach

Krokodylki cwiczenie Krokodylki cwiczenie Karolina Brzuszczyńska

Krokodylki

To ćwiczenie dla zaawansowanych. Znajdź dwa kawałki ściereczki lub szmatki. Ustaw się w podporze przodem, stopy opierając na ściereczkach. Następnie poruszaj się do przodu niczym krokodyl ślizgając stopami po podłodze. Wykonuj to ćwiczenie przez minimum 30 sekund. Powtórz 3 razy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.