5 powodów, dla których trening wieczorem zmieni Twoje życie

Nie należę do rannych ptaszków. Jestem osobą, która potrzebuje mocnej porannej kawy, żeby stanąć na nogi, dlatego treningi z samego rana są dla mnie niemalże niemożliwe do zrealizowania. Na szczęście jest kilka powodów, dla których warto ćwiczyć wieczorem!
Trening wieczorem to lepszy sen Trening wieczorem to lepszy sen Fotolia

Będziesz lepiej spała

Ludzie, którzy podnoszą trenuja siłowo wieczorem mają lepszą jakość i czas snu niż ci, którzy trenują rano lub po południu. Wieczorny trening pomoże ci lepiej spać w nocy. Nie tylko dobry odpoczynek jest konieczny dla wzrostu i regeneracji mięśni, ale także głęboki i odpowiednio długi sen sprawi, że rano poczujesz się lepiej i będziesz wypoczęta. 

Trening siłowy z hantlami Trening siłowy z hantlami Fotolia

Wykonasz lepszy trening

Oprócz lepszego snu, trening wieczorny korzystnie wpłynie na wzrost mięśni i poprawy wytrzymałości. Co to dla ciebie oznacza? Jeśli ćwiczysz w nocy, możesz czerpać więcej korzyści ze swojego treningu!

Szybko osiągnij wymarzony efekt Szybko osiągnij wymarzony efekt Fotolia

Szybciej osiągniesz wymarzony efekt

Osoby, które ćwiczą wieczorem, mogą cwiczyc o ok. 20 procnt dłużej i bardziej intensywnie. Oznacza to jeszcze więcej spalonych kalorii w nocy i jeszcze większe korzyści z treningów. 

Woman preparing to lift barbell in gym Woman preparing to lift barbell in gym Fotolia

Będziesz mieć niższe ciśnienie krwi

Badanie w Journal of Strength & Conditioning Research w Ameryce wykazało, że ludzie, którzy trenowali w nocy obniżyli ciśnienie krwi o 15 procent więcej niż ci, którzy trenowali rano, niedługo po przebudzeniu. 

Trening siłowy wieczorem czy rano Trening siłowy wieczorem czy rano Fotolia

Mięśnie lepiej rosną wieczorem

Poziom kortyzolu jest wyższy w godzinach porannych, co może hamować wzrost mięśni. Natomiast poziom testosteronu jest wyższy wieczorem, co przyspieszy wzrost mięśni. Jest to świetny sposób na jeszcze szybsze efekty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.