Wypal tłuszcz i pozbądź się cellulitu dzięki tym ćwiczeniom

Marzysz o kostiumie i krótkich spodenkach? Niebawem urlop, a ty zamiast się nim cieszyć, odczuwasz stres związany z twoja sylwetką? Oto kilka ćwiczeń, które w prosty sposób pozwolą ci spalić tłuszcz i pozbyć się cellulitu
Trening na callulit Trening na callulit Fotolia

Cellulit: zmora XXI wieku

Cellulit to problem, który dotyka każdej z nas. Pojawia się nawet u bardzo szczupłych osób. Lubi gromadzić się w różnych partiach ciała, jednak najczęściej pojawia się na udach. Poza dietą, która powinna być podstawą walki z cellulitem oraz pielęgnacją, bardzo istotne są ćwiczenia, które ujędrniają skórę i poprawiają krążenie. Czas pozbyć się grudek i nierówności na zawsze!

Ćwiczenie waga Ćwiczenie waga Karolina Brzuszczyńska

Waga

Ćwiczenie równoważne, stabilizacyjne, które kształtuje nie tylko brzuch i grzbiet, ale też pośladki i uda. Kieruj wyprostowaną nogę ku górze i jednocześnie opuszczaj ramiona w kierunku podłogi.

Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 15 powtórzeń.

Trenowałam jak Stephanie Davis Trenowałam jak Stephanie Davis Karolina Brzuszczyńska

Przysiad bułgarski

Oprzyj nogę zakroczną na krzesełku. Następnie uginaj przednie kolano, wykonując 'przysiad'. Staraj się, aby kolano nie przekraczało linii palców.

Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 15 powtórzeń na jedną i drugą stronę. 

Przysiad sumo Przysiad sumo Karolina Brzuszczyńska

Przysiad sumo

Ustaw się nieco szerzej niż szerokość bioder, a stopy skieruj delikatnie na zewnątrz. Chwyć w ręce kettlebells i wykonaj przysiad. Pamiętaj o wyprostowanej postawie i napiętym brzuchu.

Wykonaj 3 serie po 12 powtórzeń

cwiczenia na spalanie i cellulit cwiczenia na spalanie i cellulit Fotolia

Cardio

Najważniejsze ćwiczenie w walce z cellulitem. Może być to marsz, pływanie, jazda na rowerze, czy też aerobik. W treningu tym najważniejsze jest zachowanie jego ciągłości. Nie powinien trwać krócej niż 35 minut, a jego intensywność powinna być dostosowana do twojej aktualnej formy.

ćwiczenia na spalanie i cellulit ćwiczenia na spalanie i cellulit Fotolia

HIIT

HIIT to High Intensity Interval Training, czyli intensywne ćwiczenia pomagające spalić tłuszcz i wyrzeźbić sylwetkę. Dzięki wysokiej intensywności ćwiczeń, w krótkim czasie jesteśmy w stanie maksymalnie podkręcić metabolizm i przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej. Trening HIIT charakteryzuje się tym, że ćwiczymy na czas, a nie na ilość powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.