5 niezawodnych ćwiczeń na jędrne pośladki. Metoda znanej blogerki

Dziś przygotowałam dla was 5 moich niezawodnych ćwiczeń na piękne i jędrne pośladki. No bo która z nas nie marzy o takich na lato? Jedyne, czego potrzebujecie, to trochę miejsca, guma mini bands i kettlebell. Jesteście gotowe?
Odwodzenie nogi do boku z mini bands Odwodzenie nogi do boku z mini bands Myfitness.pl

Odwodzenie nogi do boku z mini bands

Załóż gumę mini bands pod kolana. Stań prostot, a ręce oprzyj na biodrach. Wykonaj lift do boku. Noga podporowa powinna być delikatnie ugięta, a noga ćwicząca - mocno napięta. Odwódź ją energicznym ruchem i powoli wracaj do pozycji wyjściowej. 

Ćwicz najpierw jedną, potem drugą nogą. Wykonaj 30 powtórzeń na stronę w 3 seriach

Przysiad z mini bands Przysiad z mini bands Myfitness.pl

Przysiad z mini bands

Guma mini bands pozostaje w tym samym miejscu, co w poprzednim ćwiczeniu. Tym razem stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Wykonaj przysiad. Pamiętaj o tym, by kolana były skierowane na zewnątrz, guma mocno napięta, plecy proste i brzuch napięty. Jeżeli jesteś bardziej zaawansowana, możesz dodać wyskok w górę. 

Wykonaj 30 powtórzeń ćwiczenia w 3 seriach

Swing z kettlebell Swing z kettlebell Myfitness.pl

Swing z kettlebell

To jedno z najpopularniejszych ćwiczeń z kettlebell, które doskonale rzeźbi pośladki, ale także wzmacnia całą obręcz barkową. Stań w lekkim rozkroku. Wykonaj zamach kettlem tak, by znalazł się między twoimi nogami. Następnie wypchnij kettlebell z bioder, aby zatrzymał się on aż na wysokości twojego wzroku. Pamiętaj o prostych plecach.


Wykonaj 20 powtórzeń ćwiczenia w 3 seriach.

Siady bułgarskie Siady bułgarskie Myfitness.pl

Siady bułgarskie

Siady bułgarskie to kolejne ćwiczenie, które doskonale rzeźbi pośladki, ale również wspaniale wpływa na naszą stabilizację i mięśnie głębokie. Do ich wykonania potrzebujesz ławeczki lub skrzyni, ale w domu możesz wykorzystać także krzesło lub kanapę. Oprzyj jedną nogę na skrzyni, drugą wykonaj wypad do przodu. Uginaj i prostuj nogę w kolanie tak, jakbyś chciała wykonać przysiad. Pamiętaj, aby nie pochylać się do przodu, łopatki mają być ściągnięte, a klatka piersiowa wypchnięta do przodu. 

Wykonaj 20 powtórzeń ćwiczenia na nogę w 3 seriach.

Pompki na skrzyni Pompki na skrzyni Myfitness.pl

Pompki na skrzyni

Choć nie jest to ćwiczenie na pośladki, zawsze wykonuję je w swoim treningu, bo ogólne wzmacnianie ciała też jest dla mnie bardzo ważne. Choć część kobiet boi się pompek, to dzięki nim jesteśmy w stanie szybko ujędrnić ręce, ramiona, a także pozbyć się tak zwanych pelikanów. 

Oprzyj ręce na skrzyni i odejdź nogami do tyłu tak, by przyjąć pozycję podporu. Uginaj ręce w łokciach, wykonując pompkę. 

Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.