5 moich ulubionych ćwiczeń, które świetnie rzeźbią całe ciało - trening ambasadorki Myfitness.pl - Agnieszki Matrackiej

Dzisiaj przygotowałam dla was trening, dzięki któremu wzmocnicie i wyrzeźbicie całe ciało. Jedyne, czego potrzebujecie do jego wykonania, to sztanga i kettlebell. Gotowi? Zaczynamy!
Zarzut sztangi z wyciskaniem nad głowę Zarzut sztangi z wyciskaniem nad głowę Myfitness.pl

Zarzut sztangi z wyciskaniem nad głowę

Chwyć sztangę obiema rękami, a nogi rozstaw na szerokość bioder. Energicznym ruchem zarzuć sztangę na swoje barki, a następnie wyciśnij ją nad głowę. Przy wykonywaniu tego ćwiczenia ważne jest, aby mieć proste plecy i napięty brzuch. Przy ruchu zarzucania sztangi na barki, łokcie powinny być ułożone równolegle do siebie. 

Wykonaj 20 powtórzeń w 4 seriach

Przysiad ze sztangą Przysiad ze sztangą Myfitness.pl

Przysiad ze sztangą

To zdecydowanie jedno z moich ulubionych ćwiczeń. Pamiętaj, aby dostosować ciężar do swoich możliwości. Sztangę kładziemy na barkach, nogi rozstawiamy na szerokość bioder, kolana muszą być skierowane na zewnątrz. Wykonujemy przysiad, uginając nogi. Uwaga! Kolana nie powinny wychodzić poza linię naszych palców. Przy wykonywaniu przysiadu plecy powinny być proste, nie należy pochylać się do przodu. Wstając, mocno spinamy pośladki. 

Wykonaj 20 powtórzeń w 4 seriach.

Martwy ciąg z ketlebell Martwy ciąg z ketlebell Myfitness.pl

Martwy ciąg z ketlebell

Sztangę zamieniamy na kettlebell. Chwyć go obiema rękami, zepnij łopatki, a klatkę piersiową wypchnij do przodu. Powoli opuszczaj klatkę piersiową tym samym wypinając mocno pośladki do tyłu. Ważne! Nasz ciężar powinien znajdować się jak najbliżej linii naszych palców. Prostując się mocno spinamy pośladek. 

Wykonaj 20 powtórzeń w 4 seriach.

Swing z wyciskaniem Swing z wyciskaniem Myfitness.pl

Swing z wyciskaniem

Chwyć kettlebell jedną ręką. Energicznym ruchem wykonaj swing (tak, by ciężar wylądował na twojej ręce). Przy wykonywaniu tego ruchu ważna jest praca nadgarstkiem, który powinien być zablokowany, aby uniknąć kontuzji. Kolejny ruch to wyciskanie nad głowę i powrót do pozycji wyjściowej. Ćwicz najpierw jedną, a następnie drugą ręką. 

Wykonaj 20 powtórzeń w 4 seriach.

Swing z wyciskaniem Swing z wyciskaniem Myfitness.pl

Twist rosyjski

Usiądź na macie. Kettlebell chwyć w obie ręce, a następnie unieś nogi do góry. Całe ciało lekko odchyl do tyłu. Staraj się utrzymać równowagę. Przenoś ciężar na jedną i drugą stronę, nie dotykając ziemi. 

Wykonaj 20 powtórzeń w 4 seriach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.