Za pomocą tego specyficznego przyrządu wykonasz trening całego ciała. Znasz go?

Wcale nie musisz korzystać z wyposażenia całej siłowni, aby wykonać kompleksowy trening. Mamy dla ciebie propozycję ćwiczeń, do których potrzebujesz tylko jednego przyrządu treningowego. Mowa tutaj o taśmach TRX.
Trening z taśmami TRX Trening z taśmami TRX Fotolia

Czym jest TRX?

TRX jest niesamowitym narzędziem, które wykorzystuje siłę grawitacji oraz masę ciała do wykonywania ćwiczeń. Ćwiczenia mogą być trudniejsze lub łatwiejsze w zależności od regulacji długości taśm oraz kąta pochylenia tułowia. Ważne jest, aby zawsze koncentrować się na prawidłowym wykonaniu, równym ustawieniu tułowia oraz na tym, by taśmy podczas ćwiczeń były zawsze naprężone.

Podciąganie w podporze Podciąganie w podporze myfitness.pl

Podciąganie nachwytem

Podciąganie nachwytem to ćwiczenie, które angażuje do pracy głównie mięśnie pleców. Ustaw długość taśm adekwatnie do twoich możliwości - in niżej, tym trudniej będzie ci wykonać to ćwiczenie. Następnie chwyć nachwytem za rączki TRX i wykonuj podciąganie, podnosząc tułów ku górze. Patrz przed siebie i pamiętaj o napiętym brzuchu oraz prostych plecach. 

Podciąganie pod chwytem Podciąganie pod chwytem myfitness.pl

Podciąganie podchwytem

Zmiana ułożenia rąk (z nachwytu na podchwyt) podczas podciągania sprawia, że w tym ćwiczeniu bardziej angażujemy do pracy biceps. Ustaw długość taśm adekwatnie do twoich możliwości. Następnie chwyć podchwytem za rączki TRX. Podciągnij się, zginając ręce w łokciach. Pamiętaj o tym, żeby łokcie były blisko ciała. 

Zakroki Zakroki myfitness.pl

Zakroki

Zakroki z TRX to ćwiczenie, które świetnie aktywizuje mięśnie pośladków. Wysuń jedną nogę w przód i ugnij kolano do kąta prostego. Zwróć uwagę na to, aby kolano nie wychodziło poza linię palców. Drugą nogą zrób krok w tył, następnie dynamicznym ruchem unieś ją do góry, jednocześnie prostując przednią nogę. 

TRX ćwiczenia TRX ćwiczenia Karolina Brzuszczyńska

Pompki

Pompki to ćwiczenie angażujące w największym stopniu mięśnie klatki piersiowej oraz triceps. Włóż nogi w uchwyty taśm TRX, rękami podeprzyj się na macie. Następnie wykonuj pompki. 

Trening z taśmami TRX Trening z taśmami TRX Karolina Brzuszczyńska

Przyciąganie kolan do klatki piersiowej

Ostatnie ćwiczenie, to ćwiczenie na mięśnie brzucha. Do pracy zaangażowane są również ręce, ale w mniejszym stopniu. Włóż nogi w uchwyty taśm TRX, rękami podeprzyj się na macie. Następnie wykonuj przyciąganie kolan do klatki piersiowej, jednocześnie podwijając miednicę w stronę brzucha. 

Wszystkie ćwiczenia wykonaj w 3 seriach po 15-20 powtórzeń. Po każdym ćwiczeniu oraz między seriami wykonaj 30 sekund przerwy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.