5 ćwiczeń, dzięki którym spalisz nawet 1500 kalorii dziennie

Godziny spędzona na siłowni, monotonne cardio i powolne, niezadowalające efekty sprawiają, że tracisz motywację? Oto 5 ćwiczeń, które pozwolą ci spalić nawet do 1000 kalorii w ciągu dnia. Niemożliwe? A jednak!
Skakanie na trampolinie spala mnóstwo kalorii Skakanie na trampolinie spala mnóstwo kalorii Pinterest

Skakanie na trampolinie

To numer jeden na naszej liście. W ciągu godziny możesz spalić nawet 1000 kcal! Ćwiczenia na trampolinie są bardzo wyczerpujące i wymagają wiele wysiłku. Oprócz spalania tłuszczu w trakcie skakania świetnie pracują mięśnie nóg i pośladków. 

pływanie spala mnóstwo kalorii pływanie spala mnóstwo kalorii Fotolia

Pływanie

Pływanie potrafi nieźle zmęczyć. Mimo, że w trakcie pływania nie odczuwa się większego znużenia, to te dopada nas zaraz po wyjściu z wody. W dodatku czas spędzony w wodzie potrafi nas zrelaksować i odprężyć

1 godzina spędzona w wodzie spala nawet 700 kcal.

Bieganie spala nawet 1000 kalorii Bieganie spala nawet 1000 kalorii Fotolia

Bieganie

Bieganie ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednak warto się do niego przekonać, bo 1 godzina biegania potrafi spalić nawet ponad 1000 kcal. Także nie czekaj, zakładaj wygodne buty i w drogę! 

Trening interwałowy (HIIT) a spalanie kalorii Trening interwałowy (HIIT) a spalanie kalorii Fotolia

Trening interwałowy

Trening interwałowy, czyli tzw. trening HIIT jest zazwyczaj krótki, ale bardzo intensywny. J Jest on o wiele skuteczniejszy w spalaniu tkanki tłuszczowej niż typowy trening aerobowy. Głównym celem treningu jest podniesienie naszego tętna do ok 90% naszego tętna maksymalnego. Taki trening może opierać się na różnego rodzaju ćwiczeniach np. skakaniu, bieganiu, treningu siłowym, czy funkcjonalnym. Trening interwałowy maksymalnie podkręci Twój metabolizm, dzięki niemu możesz spalić nawet 1500 kalorii przez cały dzień! 

Crossfit spala mnóstwo kalorii Crossfit spala mnóstwo kalorii Fotolia

Crossfit

Chociaż to trening interwałowo-siłowy, dzięki któremu jednocześnie spalasz kalorie i wzmacniasz mięśnie. Na samym treningu nie spalisz aż tak dużo, jednak po nim spalasz kalorie jeszcze nawet przez kilka godzin! Jedna sesja treningowa potrafi spalić nawet ponad 1000 kalorii. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.