6 efektywnych ćwiczeń, dzięki którym będziesz gotowa na wiosnę

Pogoda robi się coraz ładniejsza, a słońce kusi by zacząć ubierać się nieco lżej. Przygotuj się na powitanie wiosny. Oto 6 ćwiczeń, dzięki którym z chęcią wskoczysz w nowe, o jeden rozmiar mniejsze szorty!
hip thrust hip thrust Karolina Brzuszczyńska

Hip Thrust

To niezaprzeczalnie najlepsze ćwiczenie na pośladki! Jeśli chcesz, aby Twoje pośladki świetnie wyglądały w szortach, to koniecznie musisz zacząć robić hip thrusty. To ćwiczenie izoluje mięśnie pośladkowe, aktywizując je do pracy. Dzięki temu Twoje pośladki rosną, a nogi pozostają szczupłe. 

Klasyczna pompka - uklęknij na macie i oprzyj na niej ręce tak by były na mniej więcej szerokość twoich barków. Nogi wyprostuj do tyłu i także oprzyj na macie. Ugnij ramiona i wykonaj pompkę. Wróć do pozycji wyjściowej. Klasyczna pompka - uklęknij na macie i oprzyj na niej ręce tak by były na mniej więcej szerokość twoich barków. Nogi wyprostuj do tyłu i także oprzyj na macie. Ugnij ramiona i wykonaj pompkę. Wróć do pozycji wyjściowej. Myfitness.pl

Pompki

Kobiety często unikają pompek. Większość twierdzi, że nie są im potrzebne. Wolą pracować nad brzuchem i pośladkami. A to błąd. Musisz być silna ogółem i pracować nad wzmocnieniem mięśni na całym ciele. Pompki to świetne ćwiczenie.

Trenowałam jak Stephanie Davis Trenowałam jak Stephanie Davis Karolina Brzuszczyńska

Przysiad bułgarski

Przysiad na jednej nodze to mocno angażujące ćwiczenie, jednak bardzo skuteczne. Dzięki niemu wyrzeźbisz nogi i wzmocnisz pośladki. Oprzyj nogę zakroczną na krzesełku. Następnie uginaj przednie kolano wykonując 'przysiad'. Staraj się, aby kolano nie przekraczało linii palców.

Burpees Burpees Karolina Brzuszczyńska

Burpees

To jedno z najtrudniejszych i najbardziej wymagających ćwiczeń, które angażuje niemalże wszystkie mięśnie do pracy, dając niesamowite efekty: płaski brzuch, silne ramiona, smukłe uda, jędrne pośladki. To także doskonały trening cardio, podczas którego możemy spalić około 100 kalorii w ciągu 10 minut! 

glute bridge glute bridge Karolina Brzuszczyńska

Glute bridge

Chcesz mieć umięśnione pośladki? Rób glute bridge! Połóż się na macie, ugnij nogi w kolanach. Połóż na biodra obciążenie np. hantle, sztangę lub ciężarek. Następnie wypychaj biodra do góry, napinając jednocześnie pośladki i brzuch. To, podobnie jak hip thrust, jedno z lepszych ćwiczeń na pośladki. 

Ada Palka, Misja Bikini Ada Palka, Misja Bikini fot. Paweł Kiszkiel, Avanteen Magazine

Wspinaczka górska

Wspinaczka górska to świetne ćwiczenie spalająco-wzmacniające. Podczas jego wykonywania poczujesz, jak palą cię mięśnie brzucha. Przyjmij pozycję jak do pompek. Pamiętaj, aby dłonie były ustawione pod barkami. Ciało powinno być ustawione w jednej linii, więc trzymaj napięty brzuch i nie wypychaj w górę pośladków. Następnie przyciągaj na przemian lewe i prawe kolano do klatki piersiowej. Wykonuj to ćwiczenie, jak najszybciej! 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.