3 najczęściej popełniane błędy przy wykonywaniu deski. Sprawdź czy ich nie popełniasz

Plank potocznie zwany deską to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń w ostatnim czasie. Niestety nadal wiele osób popełnia kilka podstawowych błędów przy jego wykonywaniu. Zobacz czego nie robić by robić to ćwiczenie poprawnie.
Za wysoko biodra Za wysoko biodra Myfitness.pl

Za wysoko biodra

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy wykonywaniu deski są za wysoko uniesione biodra. Wykonując poprawnie to ćwiczenie nasze biodra powinny znajdować się w linii prostej, a głowa powinna być przedłużeniem całego ciała. 

Za nisko biodra Za nisko biodra Myfitness.pl

Za nisko biodra

Drugim najczęściej popełnianym błędem są za nisko trzymane biodra przy wykonywaniu deski. Na załączonym zdjęciu od razu widać, że pozycja jest niepoprawna ponieważ w odcinku lędźwiowym tworzy nam się lordoza. 

Łokcie nie znajdują się pod barkami Łokcie nie znajdują się pod barkami Myfitness.pl

Łokcie nie znajdują się pod barkami

W poprawnej wersji tego ćwiczenia nasze łokcie powinny znajdować się tuż pod naszymi barkami. Wykonując źle to ćwiczenie nasze ręce są wysunięte zbyt do przodu. 

Poprawna pozycja deski Poprawna pozycja deski Myfitness.pl

Poprawna pozycja deski

Połóż swoje przedramiona na macie, tak by twoje łokcie znajdowały się pod pachami. Oprzyj całe ciało na palcach i unieś je do góry. Ważne jest by nasze plecy były proste, a głowa była przedłużeniem całego ciała. Najważniejszy jest nasz odcinek lędźwiowy, który nie może być skrzywiony, ani zbyt mocno uniesiony do góry. Przy wykonywaniu tego ćwiczenia całe ciało jest napięte.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.