60 dni do wakacji. Oto plan treningowy i dietetyczny na płaski brzuch do lata. Podejmiesz wyzwanie?

Marzysz o dwuczęściowym kostiumie kąpielowym? Obawiasz się, że twój brzuch nie będzie wyglądał w nim dobrze? Spokojnie. Mamy dla ciebie plan treningowy i dietetyczny, dzięki któremu do lata twój brzuch będzie idealnie płaski.
100 dni do wakacji 100 dni do wakacji Fotolia

60 dni do wakacji

Choć mówi się, że formę robi się na lata, nie na lato, to wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a w tym czasie każda z nas marzy o tym, by wyglądać idealnie. Dlatego jeśli jeszcze nie zaczęłaś swoich przygotowań, a Twoja forma jest jeszcze zimowa, to podejmij z nami wyzwanie i zacznij działać! Poniżej znajdziesz plan treningowy oraz dietetyczny, dzięki któremu osiągniesz wymarzoną sylwetkę i poprawisz swoje samopoczucie. Gotowa?

HARMONOGRAM HARMONOGRAM Karolina Brzuszczyńska

Harmonogram treningów

Plan treningowy został przygotowany w formie dwóch treningów. Jeden i drugi zawiera elementy wzmacniania i spalania. Oba treningi będziesz wykonywała w większości na czas. Wykonuj trening A naprzemiennie z treningiem B, robiąc pomiędzy nimi jeden dzień przerwy. 

Trening na płaski brzuch Trening na płaski brzuch Karolina Brzuszczyńska

TRENING A

1. Skakanie na skakance. Podskakuj w stałym tempie z jednej nogi na drugą przez 1 minutę. 

2. Przysiady z piłką lekarską. Chwyć piłkę lekarską w dłonie. Następnie wykonując przysiady unoś piłkę z pomiędzy nóg w górę. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę.

3. Pajacyki w podporze. W pozycji podporu przodem wykonuj przeskoki na nogach przez 1 minutę. 

4. Wspinaczka górska. Pozostając w podporze przodem, unoś naprzemiennie kolana do klatki piersiowej. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę. 

5. Deska bokiem (side plank) z unoszeniem ręki i nogi. Oprzyj przedramię na macie i ugnij rękę pod kątem 90 stopni ustawiając ją pod barkiem. Drugą rękę unoś ją do góry razem z nogą. Wykonuj to ćwiczenie łącznie przez 1 minutę, po 30 sekund na jedną i drugą stronę. 

6. Dotykanie ręką do stopy w podporze tyłem. Podeprzyj się na rękach i ugiętych nogach. Następnie unoś na zmianę raz jedną nogę, raz drugą dotykając ręką do stopy. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę.  

7. Nożyce. Usiądź na macie, odchyl się lekko do tyłu podpierając się rękami. Unieś wyprostowane nogi nad ziemię i wykonuj odwodzenie i przywodzenie nóg w powietrzu, krzyżując je ze sobą. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę. Staraj się, aby w tym czasie nogi pozostawały cały czas nad ziemią. 

8. Brzuszki z uniesionymi nogami. Połóż się na macie, unieś nogi zgięte w kolanach pod kątem 90 stopni. Dla utrudnienia możesz położyć na nogach obciążenie. Następnie wykonuj krótkie spięcia brzucha przez 1 minutę. 

Po każdym ćwiczeniu zrób 10 sekund przerwy. Cały obwód wykonaj 3 razy, po każdym zrób 1 minutę przerwy na złapanie oddechu. Łącznie cały trening zajmie ci około 30 minut

Plan na płaski brzuch Plan na płaski brzuch Karolina Brzuszczyńska

TRENING B

Trening B w większej mierze opiera się na ćwiczeniach spalających w pozycji pionowej. Jest intensywny, ale postaraj się dać z siebie wszystko, bo trwa mniej niż 30 minut. 

1. Bieg bokserski. Podnieś ręce na wysokość twarzy, zaciśnij je w pięści. Następnie unoś wysoko i dynamicznie kolana, naprzemiennie wyprowadzając ciosy proste. Wykonuj to ćwiczenie, jak najszybciej przez 1 minutę. 

2. Ciosy w półprzysiadzie. W lekkim rozkroku wykonuj ciosy proste, z rotacją tułowia. Raz na jedną, raz na drugą stronę. Całe ćwiczenie wykonuj przez 1 minutę. 

3. Dotykanie stopą do ręki. Stojąc w lekkim rozkroku unoś nogę do przeciwstawnej ręki. Wykonuj to ćwiczenie naprzemiennie - raz na jedną, raz na drugą stronę. Zrób 3 serie po 15 powtórzeń na nogę. 

4. Podpór przodem z wymachem nogi. W pozycji podporu przodem wykonuj wymachy do tyłu, raz jedną, raz drugą nogą. Zrób 3 serie po 15 powtórzeń na stronę.  

5. Wykroki ze skrętem tułowia. Stań w lekkim rozkroku, chwyć piłkę lekarską, następnie wykonaj wykrok w przód i w tym samym czasie rotuj ciało w kierunku nogi zakrocznej. Wykonaj 3 serie wykroków po 15 powtórzeń na jedną i drugą stronę. 

6. Przeskoki w wykroku. Odłóż piłkę na bok, następnie wykonuj przeskoki - raz na jedną, raz na drugą stronę. Pracuj przy tym ćwiczeniu rękami, które dodadzą ci dynamiki. Wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę. 

7. Wspinaczka górska. W podporze przodem wykonaj wspinaczkę górską, podciągając kolana do klatki piersiowej jak najszybciej. 

8. Deska. Oprzyj przedramiona na ziemi, tak by twoje łokcie znajdowały się w linii z barkami. Pamiętaj, aby plecy były proste, a głowa stanowiła przedłużenie całego ciała. Jeśli jesteś zaawansowana, możesz położyć na plecy obciążenie. Wytrzymaj w tej pozycji 1 minutę. 

Wykonaj cały obwód 3 razy, po każdym obwodzie zrób 1 minutę przerwy. Między ćwiczeniami wykonaj maksymalnie 30 sekund odpoczynku. 

Dieta Dieta Fotolia

DIETA

Jeśli wychodzisz z założenia, że trzymanie zdrowej diety i regularnych posiłkow jest trudne, a sama dieta jest niesmaczna i czasochłonna, to nasz jadłospis wyprowadzi cię z błędu! Zmiana nawyków żywieniowych nie jest prosta i wymaga czasu. To wybory, których dokonujemy każdego dnia. Jednak zdrowe rozwiązania sprawią, że będziesz zadowolona z tego, jak wyglądasz, a twoje samopoczucie będzie o niebo lepsze! 

Plan na płaski brzuch Plan na płaski brzuch myfitness.pl

Przykładowy jadłospis

Oto przykładowy jadłospis na dwa dni, który zawiera ok 1800 kcal. Proponowane posiłki są łatwe i szybkie w przygotowaniu. A w dodatku z pewnością będą ci smakować. Po nich będziesz najedzona i poczujesz się lekko. 

Plan na płaski brzuch Plan na płaski brzuch myfitness.pl

Jadłospis 1800 kcal

Posiłki zostały rozpisane tak, by większość z nich można było szybko przygotować i spakować w pudełko, które możemy zabrać ze sobą. Posiłek możesz zjeść niezależnie od tego, gdzie będziesz. Jeśli w ciągu dnia stale gdzieś pędzisz to poświeć jeden wieczór na przygotowanie posiłków np. na 3 dni. 

Więcej o: