Spal 500 kcal w 30 minut - plan treningowy na skuteczne spalanie tłuszczu

Nie lubisz cardio i sama myśl o treningu spalającym przyprawia Cię o zawrót głowy? Spokojnie. Mam dla Ciebie plan treningowy, dzięki któremu spalisz tkankę tłuszczową w zaledwie 30 minut. Nudne cardio może pójść w odstawkę!
Plan na odchudzanie Plan na odchudzanie Karolina Brzuszczyńska

Od 0 do 30

Gotowa na ostre spalanie? Oto cały plan treningowy na odchudzanie. Rób wszystkie ćwiczenia po kolei, po każdym wykonaj 25 sekund przerwy. Cały trening trwa 30 minut, musisz dać z siebie wszystko! 

Poniżej znajdziesz rozpisane ćwiczenia z opisem. 

Trucht Trucht Fotolia

Trucht i pajacyki

Rozpocznij trening od lekkiego truchtu w miejscu. Biegnij delikatnie, luźno, oddychaj głęboko. Trucht wykonuj przez 5 minut. Następnie zrób 25 sekund przerwy i przejdź do wykonywani pajacyków.

Pajacyki wykonuj przez 2 minuty w umiarkowanym tempie. 

Przeskoki z nogi na nogę Przeskoki z nogi na nogę Karolina Brzuszczyńska

Przeskoki z nogi na nogę i burpees

Przeskoki w wykroku to dosyć trudne i wymagające ćwiczenie. Wykonaj wykrok. Pamiętaj o odpowiedniej pozycji, nie przekraczaj kolanem linii palców od stopy, drugą nogę lekko ugnij, plecy miej wyprostowane, a brzuch napięty. W pozycji wykroku wybij się w górę przeskakując na drugą nogę. Wykonuj to ćwiczenie przez 2 minuty w umiarkowanym tempie. 

Burpees to jedno z najcięższych ćwiczeń, które nieźle potrafi dać w kość. Połóż się na ziemie, następnie wstań i wykonaj wyskok wyrzucając ręce w górę. To tylko 1 minuta pracy, ale z pewnością mocno ją odczujesz. Daj z siebie wszystko!

Bieg bokserski Bieg bokserski Karolina Brzuszczyńska

Bieg bokserski i przysiad

Bieg boskerski to bieg z wysokim unoszeniem kolan i ciosami prostymi. Biegnij w umiarkowanym tempie przez 5 minut. Pamięta, aby ręce nie opadały tylko wciąż wracały na pozycję tzw. gardy.

Po 25 sekundach przerwy przejdź do wykonywania przysiadów. Wykonuj przysiady do kąta 90 stopni, starając się robić je jak najszybciej. Ćwicz przez 2 minuty. 

Coraz więcej kobiet zaczyna się przekonywać do tego, że pompki to świetne ćwiczenie rzeźbiące ramiona i barki. Jeżeli nudzą cię klasyczne pompki, to mam na to sposób. Zobacz 7 odmian tego popularnego ćwiczenia i włącz je do swojego treningu. Coraz więcej kobiet zaczyna się przekonywać do tego, że pompki to świetne ćwiczenie rzeźbiące ramiona i barki. Jeżeli nudzą cię klasyczne pompki, to mam na to sposób. Zobacz 7 odmian tego popularnego ćwiczenia i włącz je do swojego treningu. Myfitness.pl

Wspinaczka górska i pompki

Wspinaczka górska - w podporze przodem, jak do pompek, przyciągaj kolana do klatki piersiowej. Wykonuj to ćwiczenie jak najszybciej, naprzemiennie - raz jedną, raz drugą nogą przez 2 minuty. 

Pompki - w podporze przodem oprzyj kolana na macie. Ręce rozstaw nieco szerzej niż szerokość barków. Następnie przez 2 minuty wykonuj pompki.

Klasyczny plank Klasyczny plank Myfitness.pl

Plank

Ostatnie ćwiczenie to plank, czyli klasyczna deska. To ćwiczenie stabilizujące, dzięki któremu mocno popracuje całe ciało, a w szczególności brzuch i ręce. 

Połóż przedramiona na macie, tak by łokcie znajdowały się pod pachami. Pamiętaj, by  plecy były proste, a głowa była przedłużeniem całego ciała.Przy wykonywaniu tego ćwiczenia całe ciało jest napięte. Utrzymaj deskę przez 1 minutę. 

Trening zrobiony! To byl niezły wycisk. Jeśli jednak dla ciebie to zbyt mało, to możesz powtórzyć wszystko od początku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.