Trenowałam pośladki jak Linn Jacobsson, znana fitness modelka. Jak wyglądał mój trening i czy zauważyłam różnicę?

Linn Jacobsson jakiś czas temu zaczęłam obserwować na Instagramie. Moją uwage przyciągnęły głównie filmiki, na których trenerka pokazuje nietypowe ćwiczenia - głównie na brzuch i pośladki. Postanowiłam je przetestować i trenerskim okiem ocenić, czy rzeczywiście są skuteczne.
Linn Jacobsson Linn Jacobsson https://www.instagram.com/linnjacobsson/

Linn Jacobsson

Linn Jacobsson to gwiazda Instagrama, którą śledzi pół miliona osób. Jest trenerką i fitness modelką. Głównie trenuje siłowo, co zresztą można zauważyć po jej umięśnionej sylwetce. Linn uwielbia urozmaicać swoje treningi, a jej ćwiczenia są niekonwencjonalne. Najcześciej trenerka pokazuje sposoby na jędrne pośladki i właśnie dlatego postanowiłam skupić się na tej partii. Tak wygląda przykładowy trening Linn na pośladki. 

Trenowałam jak Linn Jacobsson Trenowałam jak Linn Jacobsson Karolina Brzuszczyńska

Przysiady z gumą

Zaczep gumę pod stopami, drugą część przełóż za głowę. Stań w rozkroku na szerokości bioder kierując stopy na zewnątrz. Następnie wykonaj przysiad. Pamiętaj o tym, by plecy były proste. Wykonaj 3 serie po 20 powtórzeń. 

Trenowałam jak Linn Jacobsson Trenowałam jak Linn Jacobsson Karolina Brzuszczyńska

Martwy ciąg z gumą

Ponownie umieść gumę pod stopami, drugą część przełóż za głowę. Następnie, na lekko ugiętych nogach przechylaj tułów do przodu. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 serie po 20 powtórzeń. 

Trenowałam jak Linn Jacobsson Trenowałam jak Linn Jacobsson Karolina Brzuszczyńska

Odwodzenie nogi z gumą na ławeczce

Połóż się bokiem na ławeczce, zaczep gumę o nogę ławeczki, drugi koniec załóż na stopę. Następnie wykonuj odwodzenie nogi unosząc ją w górę i w dół. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń na stronę. 

Trenowałam jak Linn Jacobsson Trenowałam jak Linn Jacobsson Karolina Brzuszczyńska

Przysiady sumo z talerzem

Chwyć obciążenie w obie dłonie. Ustaw nogi na szerokości barków, stopy skieruj na zewnątrz. Następnie wykonaj przysiad. Powtórz ruch 10 razy w 3 seriach. 

Linn Jacobsson Linn Jacobsson Karolina Brzuszczyńska

Pulsowanie w wykroku z gumą

Wykonaj wykrok, włóż gumę pod stopę, drugą cześć przełóż za głowę. Następnie uginaj i prostuj kolana, wykonując ruch w górę i w dół. Pamiętaj, aby kolana nie przekraczały linii palców. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. 

Linn Linn https://www.instagram.com/linnjacobsson/

Podsumowanie

Pokazane przeze mnie ćwiczenia to zaledwie kilka z całego zestawu proponowanych przez Linn Jacobsson ćwiczeń. Musze przyznać, że wybrałam te, które wydawały mi się najskuteczniejsze i najlepsze. Uważam, że cześć ćwiczeń była niepotrzebną komplikacją. Wolę postawić w swoim treningu na prostotę i skuteczność. Trening z Linn to ciekawe urozmaicenie codziennych ćwiczeń, część z tych ćwiczeń z pewnością wprowadzę do swojego planu treningowego. Jednak w głównej mierze pozostanę przy wolnych ciężarach i ćwiczeniach złożonych z wykorzystaniem sztangi.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.