Oddzielnie wykonywanie treningu mięśni brzucha typu robienie brzuszków mija się z celem. Nie skupiaj się jedynie na samym brzuchu. Wykonując ćwiczenia złożone na całe ciało, takie jak przysiady, martwy ciąg, czy wykroki mocno angażujesz mięśnie brzucha do pracy, dając im niezły wycisk. Jeśli to dla ciebie za mało, możesz na koniec treningu dodać kilka ćwiczeń wzmacniających na sam brzuch.
Brzuch to mięsień, który cały czas pracuje, kiedy chodzimy, oddychamy, stoimy, to on stabilizuje nasza sylwetkę. Dodatkowo utrzymuje nasz korpus przy każdym ćwiczeniu. Dlatego jeśli trenujesz regularnie, uważaj na to, by nie przepalić mięśni brzucha. Wystarczy, że zrobic trening 3 razy w tygodniu. Na sam trening brzucha wystarczy ci 20 minut.
Chcesz mieć mocny brzuch? Trenuj również plecy, czyli mięśnie antagonistyczne dla mięśni brzucha. Brzmi paradoksalnie? Przede wszystkim intensywne i wymagające ćwiczenia wymagają mocnego tzw. core, czyli korpusu. Nasz korpus to nie tylko mięśnie brzucha, ale i plecy, które również powinny być silne. Jeśli chcesz, by twoje ciało podołało najcięższym ćwiczeniom na brzuch koniecznie musisz wzmocnić mięśnie grzbietu, by nie nabawić się kontuzji.
Mięśnie brzucha buduje się w kuchni, to chyba już wie każdy. Dlatego zwróć uwagę na to, co zjadasz na co dzień. Jeśli jesteś osobą aktywną nie musisz rezygnować ze wszystkich rzeczy, które lubisz na rzecz w 100% zdrowego trybu życia. Wystarczy, że ograniczysz przetworzone produkty i pozwolisz sobie na nie od czasu do czasu. Także jedz to, co lubisz, ale kieruj się rozsądkiem. Żadna ze skrajności na dłuższą metę nie jest dobra.
Jeśli chcesz zbudować mięśnie - niezależnie, czy to będą mięśnie brzucha, pośladków, pleców itp. to musisz dostarczyć organizmowi odpowiedni budulec do ich wzrostu. Białko to pokarm dla mięśni, dzięki niemu mogą się regenerować i rosnąć. W dodatku dieta bogata w białko, dzięki wysokiej termogenezie, odchudza. Trawiąc białko zużywasz więcej energii.