Ten nietypowy trening wykonują gwiazdy na całym świecie

Trening za pomocą elektrostymulacji, to metoda w której wykorzystuje się prąd mający za zadanie rozbić tkankę tłuszczową i dać mięśniom bodźce do wzrostu. Chętnie korzystają z niego gwiazdy. Czy naprawdę jest skuteczny i czy można dzięki niemu uzyskać szybkie efekty?
Elektrostymulacja Elektrostymulacja Sylwia Nowak

Czym jest elektrostymulacja mięśniowa?

Elektrostymulacja mięśniowa, czyli EMS polega na tworzeniu bodźców nerwowych, które oddziałują na mięśnie. Impuls elektryczny wysyłany przez urządzenie powoduje spięcie mięśnia, tym samym wymuszając jego pracę. Regularna elektrostymulacja zdrowego mięśnia, prowadzi do wzrostu jego masy mięśniowej oraz zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Jednak w trakcie elektrostymulacji niezbędne jest wykonywanie ćwiczeń na daną partię mięśniową. Jak wygląda cały trening?

Trening EMS Trening EMS Karolina Brzuszczyńska

Bieg bokserski

Nasza ambasadorka Sylwia Nowak pokazała nam, jak wygląda jej trening za pomocą elektrostymulacji w EMS FitFactory. Tego typu trening należy do jej rutyny. Sylwia trenuje regularnie boks oraz wzmacnia ciało za pomocą ćwiczeń EMS.

Każdy trening zaczyna się od rozgrzewki, tak jest i w tym przypadku. Mimo, że aparatura stymuluje nasze mięśnie do pracy, to wykonywanie w tym czasie ćwiczeń jest niezbędne. Na początek bieg bokserski przez 1 minutę. 

Trening EMS Trening EMS Karolina Brzuszczyńska

Przysiady z gumą

Kolejnym ćwiczeniem są przysiady z gumą oporową. To ćwiczenie idealnie bodźcuje nasze mięśnie pośladkowe oraz mięśnie ud. Jednak zaletą elektrostymualcji jest fakt, że sami decydujemy, które mięśnie chcemy aktywizować do pracy mocniej, a które lżej. W tym przypadku Sylwia stawia nacisk na pośladki z wyizolowanie mięśnie nóg. Wykonuje 3 serie po 10 powtórzeń.

Trening EMS Trening EMS Karolina Brzuszczyńska

Przysiady w wykroku na BOSU

Trening EMS Sylwii zazwyczaj skupia się na pośladkach. Ze względu na to, że na co dzień trenując boks pracuje całym ciałem, to decydując się na ćwiczenia z elektrostymulacji, nasza ambasadorka postanowiła kłaść większy nacisk na same mięśnie pośladkowe. 

Wykonuje 3 serie po 10 powtórzeń. 

Trening EMS Trening EMS Karolina Brzuszczyńska

Wymachy nóg w podporze

Lifty w tył w podporze przodem to jedno z podstawowych ćwiczeń na pośladki. Sylwia wykonuje 3 serie po 10 powtórzeń. Raz na jedną, raz na druga nogę. 

Trening EMS Trening EMS Karolina Brzuszczyńska

Unoszenie bioder ze stopami na piłce BOSU

BOSU to świetny przyrząd wzmacniający mięśnie głębokie. W tym przypadku, na niestabilny podłożu, pośladki oraz uda pracują naprawdę mocno. Sylwia wykonuje 3 serie po 10 powtórzeń.

Trening EMS Trening EMS Karolina Brzuszczyńska

Przysiady na odwróconej piłce BOSU

Ponownie Sylwia wykorzystuje piłę BOSU, tym razem piłka przekręcona jest do góry nogami. Ćwiczenie nie należy do najłatwiejszych, jednak niestabilne podłoże sprawia, że wykonują przysiady wzmacniamy tak naprawdę całe ciało, a w szczególności: mięśnie pośladków, nóg oraz mięśnie brzucha. Sylwia wykonuje 3 serie po 10 powtórzeń

Trening EMS Trening EMS Karolina Brzuszczyńska

Aktywizacja mięśni brzucha na piłce FITBALL

Na koniec czas na wzmocnienie brzucha. Tak naprawdę, aby zaktywizować go do pracy, dzięki elektrostymulacji niewiele trzeba. Brzuch pracował przy każdym z powyższych ćwiczeń, otrzymując bodźce za pomocą prądu. Sylwia wukonuje 3 serie po 10 powtórzeń. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.