TEN jeden przyrząd przynosi największe efekty treningowe

To nieprawda, że trening siłowy przeznaczony jest dla mężczyzn. Ćwiczenia siłowe to szybki i skuteczny sposób na odchudzanie i wyrzeźbienie sylwetki. W dodatku skuteczniejszy niż aeroby. Jaki przyrząd w treningu siłowy jest najlepszy?
Trening ze sztangą Trening ze sztangą Karolina Brzuszczyńska

SZTANGA

Tak, dokładnie. Mowa o sztandze. To jeden z najskuteczniejszych przyrządów, dzięki któremu wyrzeźbisz wymarzoną sylwetkę. Czemu? Za jej pomocą zrobisz trening całego ciała, w dodatku możesz progressować z ciężarem niemalże bez końca, dzięki czemu trening jest znacznie skuteczniejszy. Oto przykłady ćwiczeń na brzuch, pośladki oraz ręce, które wykonasz za pomocą sztangi. 

Trening ze sztangą Trening ze sztangą Karolina Brzuszczyńska

Przysiad

Przysiad ze sztangą pomoże Ci wyrzeźbić całe ciało. Za pomocą tego jednego ćwiczenia wzmacniasz jednocześnie pośladki, brzuch, uda, lydki. Poprawisz, dzięki nim także ruchomość stawów, zwiększysz gęstość kości oraz wykształcisz poczucie równowagi.Spróbuj na początek wykonać to ćwiczenie z pustą sztangą. Pilnuj dokładnej postawy, 

Zobacz jak robić przysiady:

Trening ze sztangą Trening ze sztangą Karolina Brzuszczyńska

Hip thrust

Hip thrusty to jedno z najlepszych ćwiczeń na pośladki. Oprzyj tułów o ławeczkę, ugnij nogi w kolanach rozstawiając je na szerokość barków. Oprzyj stopy mocno na podłodze. Następnie wykonuj ruch rozpoczynając od podwinięcia miednicy - spinając brzuch oraz mięśnie pośladkowe. Unoś i opuszczaj ciało. 

Trening ze sztangą Trening ze sztangą Karolina Brzuszczyńska

Skręty tułowia w wykroku

Wykroki to, oprócz przysiadów, najbardziej popularne ćwiczenia na nogi i pośladki. Za jego pomocą wzmocnisz brzuch, a także pośladki i uda. Wykonaj wykrok trzymając sztangę za głową, na ramionach. Następnie wykonaj skręt tułowia w kierunku przedniej nogi. Powtórz ruch na drugą stronę. 

Zobacz jak prawidłowo wykonywać wykroki:

Trening ze sztangą Trening ze sztangą Karolina Brzuszczyńska

Unoszenie sztangi nad głowę

Wyciskanie sztangi nad głowę to skuteczne ćwiczenie na barki, ale nie tylko! Wyciskanie sztangi w pozycji stojącej świetnie aktywizuje do pracy mięśnie głębokie oraz wzmacnia mięśnie brzucha i pobudza metabolizm. 

Dlaczego warto? Dlaczego warto? Karolina Brzuszczyńska

Dlaczego warto dodać ćwiczenia siłowe do treningu?

Trening siłowy pozwala na rozbudowanie tkanki mięśniowej przy jednoczesnym zmniejszaniu ilości tkanki tłuszczowej. Na tym zależy chyba każdej z nas. Mięśnie są bardziej aktywne metabolicznie, co oznacza, że umożliwiają spalanie dodatkowej ilości kalorii.

Potwierdzają to badania na kobietach, które trenowały siłowo: kobiety ćwiczyły 2-3 razy w tygodniu. Na przestrzeni 2 miesięcy zyskały prawie kilogram beztłuszczowej masy mięśniowej, tracąc jednocześnie około 1,5 kg tłuszczu. Wniosek - trening siłowy jest idealnym sposobem na pozbycie się tłuszczu, a sztanga najlepszym akcesorium treningowym! 

Copyright © Agora SA