To jedno ćwiczenie wyrzeźbi twoje ciało. 6 sposobów na deskę

Deska nazywana również plankiem, to jedno z tych ćwiczeń, które wzmacnia całe nasze ciało, a w szczególności mięśnie głębokie brzucha. Oto 6 różnych wariantów deski, dzięki którym wyrzeźbisz i wzmocnisz całe swoje ciało.
Deska ze skrętem bioder Deska ze skrętem bioder Myfitness.pl

Deska z rotacją bioder

Przyjmij pozycję deski. Pamiętaj aby twoje ciało było w linii prostej, a głowa była jego przedłużeniem. Brzuch mocno napięty. Skręcaj biodra raz w jedną raz w drugą stronę. Delikatnie odrywaj stopy od podłoża by móc mocniej zrotować biodra. Zwróć jednak uwagę na to by nie dotykały one podłoża, a zatrzymywały się tuż nad nim. 

Ćwicz przez 30 sekund, powtórz 3 razy.

Trenuj jak Pamela Reif Trenuj jak Pamela Reif MYFITNESS

Deska bokiem

Kickboxing na mięśnie brzucha Kickboxing na mięśnie brzucha Karolina Brzuszczyńska

Deska z odwodzeniem ręki i nogi

Czas na trudniejszą wersję deski, która maksymalnie zaktywizuje wszystkie mięśnie głębokie do pracy. W podporze przodem wykonaj pompkę, następnie będąc w górze wyciągnij jedną rękę przed siebie jednocześnie prostując przeciwległą nogę. Powtórz ćwiczenie zmieniając strony naprzemiennie. Wykonuj ćwiczenie przez 1 minutę. Staraj się wykonać je jak najdokładniej i jak najszybciej. Powtórz 3 razy. 

Kolano powinno być jak najbliżej łokcia Kolano powinno być jak najbliżej łokcia Aga Szymczak

Wspinaczka bokiem w pozycji deski

Przyjmij pozycję deski. Kolejny krok to dotykanie kolanem do łokcia czyli tak zwana wspinaczka bokiem. Dotykaj prawym kolanem, prawego łokcia i na odwrót. Jest to jedno z bardziej wymagających ćwiczeń, ale przynosi efekty.

Wykonuj to ćwiczenie jak najszybciej przez 30 sekund, powtórz 3 razy. 

http://www.indiatimes.com/ http://www.indiatimes.com/ www.indiatimes.com

Deska z przejściem do psa z głową w dół

Będą w pozycji deski wspinaj się na rękach do podporu przodem, następnie przejdź do pozycji psa z głową w dół. Pamiętaj, aby pięty nie odrywały się od podłoża. Przytrzymaj przez chwilę pozycje i wróć do pozycji wyjściowej. 

Wykonuj to ćwiczenie w 3 seriach po 15 powtórzeń.

Trenuj jak Pamela Reif Trenuj jak Pamela Reif MYFITNESS

Deska z przejściem do podporu

Utrzymując ciało w pozycji deski wspinaj się naprzemiennie na rękach - prostując raz jedną, raz drugą rękę. Pamiętaj, aby cały czas trzymać napięty brzuch.

Wykonuj to ćwiczenie w 3 seriach po 20 powtórzeń.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.