Dzięki ćwiczeniom z TYM przyrządem spalisz 200 kcal w 20 minut

Ćwiczenia z tym przyrządem pozwalają na wiele. Możesz jednocześnie wzmacniać mieśnie i spalać tkankę tłuszczową. Chociaż wygląda niepozornie, za jego pomocą zrobisz trening całego ciała. O czym mowa? O kettlebells!
Wypady z ketlebell Wypady z ketlebell Myfitness.pl

Wypady z ketlebell

Trening z kettlem potrafi dać niezły wycisk. Ten przygotowany przez nas wykonuj w formie interwałowej. Każde ćwiczenie rób jak najszybciej przez 30 sekund, po nim wykonaj 10 sekundową przerwę i przejdź do następnego ćwiczenia. 

Zacznij od pozycji na baczność. Kettlebell trzymaj w obu rękach. Wybierz ciężar dostosowany do swojego poziomu zaawansowania. Wykonaj wypad w przód. Pamiętaj by kolano nie przekraczało linii palców. Wróć do pozycji wyjściowej i zrób to samo na drugą nogę.

Przysiad sumo Przysiad sumo Karolina Brzuszczyńska

Przysiad sumo

Ustaw się nieco szerzej niż szerokość bioder, a stopy skieruj delikatnie na zewnątrz. Chwyć w ręce kettlebells i wykonaj przysiad. Pamiętaj o wyprostowanej postawie i napiętym brzuchu.

Martwy ciąg to jedno z lepszych ćwiczeń wzmacniających plecy, ale również pośladki (Aga Szymczak) Martwy ciąg to jedno z lepszych ćwiczeń wzmacniających plecy, ale również pośladki (Aga Szymczak) Myfitness.pl

Martwy ciąg

To jedno z tych ćwiczeń, które świetnie wzmacnia nasz odcinek lędźwiowy, ale również kształtuje nasze pośladki. Stań w lekkim rozkroku. Trzymaj ciężar dwoma rękami. Pochyl się do przodu tak, by kettlebell znajdował się między nogami, wzdłóż linii palców. Pamiętaj o prostych, ale tez napiętych plecach. Powoli się prostuj.

smukłe i wyrzeźbione ramiona smukłe i wyrzeźbione ramiona Karolina Brzuszczyńska

Swing

To świetne ćwiczenie wzmacniające cały tułów, a w szczególności mięśnie pośladkowe. Sporą pracę wykonują tu również nasze ręce. Stań w rozkroku nieco szerzej niż szerokość bioder, połóż ciężar przed sobą. ćwiczenie zacznij od ugięcia nóg i chwycenia ciężaru. Następnie dynamicznie wykonuj wyrzuty kettla z bioder przed siebie.

Zakroki z ketlebell Zakroki z ketlebell Myfitness.pl

Zakroki

Stań w lekkim rozkroku. Trzymaj jeden kettlebell w obu rękach. Wykonaj zakrok w bok. Wróć do pozycji wyjściowej i zrób to samo drugą nogą.

smukłe i wyrzeźbione ramiona smukłe i wyrzeźbione ramiona Karolina Brzuszczyńska

Push press

To ćwiczenie aktywizuje do pracy nasze ramiona. Trzymając kettlebells przy klatce piersiowej wypychaj ciężar powoli w górę wykonując lekką rotację oraz prostując rękę nad głową.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.