10 najlepszych ćwiczeń dla kobiet. Wybrałyśmy TE najskuteczniejsze

Każda z nas wie, z którymi partiami ciała jest najwięcej problemów. W końcu wszystkie marzymy o płaskim brzuchu, wąskiej talii, krągłych pośladkach i szczupłych nogach. Jakie ćwiczenia wybrać, aby osiągnąć wymarzony efekt? Oto 10 najlepszych ćwiczeń dla kobiet!
Trening pośladków Trening pośladków Karolina Brzuszczyńska

Lifty do tyłu w pozycji stojącej

Stań prosto ustawiając nogi na szerokości bioder. W ręce chwyć ciężarki, następnie pochylając się do przodu, unoś wyprostowaną nogę w górę. Zaciśnij pośladki w fazie końcowej ruchu, następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ten ruch w 3 seriach po 15 powtórzeń na jedną i druga nogę.

Lift do tyłu z mini bandami Lift do tyłu z mini bandami Myfitness.pl

Lift do tyłu z mini bandami

To bardzo podobne ćwiczenie do poprzedniego. Tym razem wykonaj lift do tyłu z wykorzystaniem gumy. Napnij całe ciało, a w szczególności brzuch. Wykonaj wymach nogi do tyłu. Pamiętaj, aby palce były skierowane na siebie. Ćwicz jedną, a następnie drugą nogą. Powtórz 15 razy na stronę w 3 seriach.

Wspinaczka w wysokim podporze z liftem do tyłu - przyjmij pozycję podporu, a następnie jedną nogą wykonaj wymach do tyłu. Wracając kolano powinno znajdować się jak najbliżej łokcia. Wspinaczka w wysokim podporze z liftem do tyłu - przyjmij pozycję podporu, a następnie jedną nogą wykonaj wymach do tyłu. Wracając kolano powinno znajdować się jak najbliżej łokcia. Aga Szymczak

Wspinaczka w podporze z liftem do tyłu

Przyjmij pozycję podporu, a następnie jedną nogą wykonaj wymach do tyłu. Wracając kolano powinno znajdować się, jak najbliżej łokcia. Ćwicz najpierw jedną, a następnie drugą nogą. Pamiętaj, by napinać brzuch i pośladki podczas wykonywania tego ćwiczenia. Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach na jedną i drugą nogę. 

Trening pośladków Trening pośladków Karolina Brzuszczyńska

Lifty w podporze

Przyjmij pozycję podporu na czworaka, opierając ręce i kolana na ziemi. Unoś i opuszczaj nogę ugiętą w kolanie, pamiętając o tym, by palce były zadarte na siebie. Ćwicz najpierw jedną, a następnie drugą nogę. Wykonaj po 15 powtórzeń w 3 seriach.

Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud Karolina Brzuszczyńska

Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud

Połóż się bokiem na macie. Podeprzyj się na łokciu, stawiając rękę równo z linią braku. Przełóż jedną nogę do przodu, następnie drugą powoli unoś i opuszczaj.

Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 15 powtórzeń na jedną i drugą nogę. 

Scyzoryki z obciążeniem Scyzoryki z obciążeniem Myfitness.pl

Scyzoryki z obciążeniem

Połóż się na plecach, ręce i nogi wyciągnij maksymalnie, złap w dłonie obciążenie. Unieś nogi i ramiona w swoją stronę, następnie wróć do pozycji wyjściowej.

Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Brzuszki z uniesionymi nogami Brzuszki z uniesionymi nogami Myfitness.pl

Brzuszki z uniesionymi nogami

Połóż się na macie, nogi ugnij w kolanach i unieś do góry. Na podudziach połóż talerz. Ręce skrzyżuj za głową, unieś głowę i łopatki nad matę, staraj się nogi utrzymywać nieruchomo.

Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. 

Skręcaj ciało do boku płynnym ruchem Skręcaj ciało do boku płynnym ruchem Aga Szymczak

Deska ze skrętem tułowia w bok

Przyjmij pozycję deski. Twoje ciało powinno być w linii prostej, a głowa powinna być jego przedłużeniem. Następnie płynnym ruchem skręcaj biodra raz w prawą, raz w lewą stronę. Staraj się nie odrywać stóp od podłoża. 

Wykonuj to ćwiczenie przez 45 sekund. 

Pompki Pompki Myfitness.pl

Pompki

Nie ma lepszego ćwiczenia wzmacniającego ręce, klatkę piersiową i obręcz barkową jak pompki. Rozłóż ręce na szerokość barków, nogi oprzyj na podłodze. Uginaj swoje ręce w łokciach i prostuj. W zależności od tego, czy chcesz żeby to ćwiczenie było bardziej na klatkę piersiową, czy tricpes rozłóż ręce szeroko albo wąsko. 

Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Dotykanie barków w podporze Dotykanie barków w podporze Myfitness.pl

Dotykanie barków w podporze

Przyjmij pozycję podporu. Na zmianę dotykaj raz jednego, raz drugiego barku. W tym ćwiczeniu bardzo ważne jest, by nasze ciało było stabilne, dlatego napnij również mięśnie brzucha i pośladków. 

Wykonaj 3 serie po 16 powtórzeń. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.