Najlepsze ćwiczenia na dolną część brzucha. Pozbądź się oponki i odsłoń swoje mięśnie

Chyba każda kobieta marzy o płaskim brzuchu. Zazwyczaj najwięcej tkanki tłuszczowej gromadzi się na jego dolnej części. Jak się pozbyć tej oponki i osłonić mięśnie? Oto najlepsze ćwiczenia
Najlepsze ćwiczenia na brzuch Najlepsze ćwiczenia na brzuch https://www.pinterest.com/pin/736479345285521884/

Jak wzmocnić dolną część brzucha?

Tak naprawdę dolna część brzucha to nic innego, jak mięsień prosty brzucha, który pokrywa cały brzuch łącząc się z miednicą. W związku z tym, aby wzmocnić tę część należy zaktywizować do pracy całą powierzchnię, czyli cały mięsień. Przygotowałam zestaw najlepszych ćwiczeń, dzięki którym wzmocnisz brzuch i spalisz zbędne kalorie pozbywając się tkanki tłuszczowej.

Ada Palka Ada Palka Ada Palka

Bieg

Na początek wykonaj lekki trucht. Postaraj się biec w wolnym tempie, tak by przygotować mięśnie do treningu. W trakcie truhtu nie zapomnij o rękach, staraj się poruszać nimi naprzemiennie do nóg. Biegnij 1 minutę.

Ada Palka Ada Palka Ada Palka

Przeskoki na piłce

Wykonaj szybkie przeskoki z nogi na nogę dotykając naprzemiennie palcami o piłkę. Pamiętaj, by nie przenosić ciężaru ciała stopami na piłkę. Jeśli nie masz piłki możesz wykorzystać krzesełko, stołek lub karton. Wykonuj przeskoki przez 30 sekund. 

Nożyce

Połóż się na macie, ręce spleć za głową.  Na zmianę unoś i opuszczaj wyprostowane nogi. Im niżej nogi , tym mocniej pracują mięśnie naszego brzucha. Nożyce Połóż się na macie, ręce spleć za głową. Na zmianę unoś i opuszczaj wyprostowane nogi. Im niżej nogi , tym mocniej pracują mięśnie naszego brzucha. Aga Szymczak

Nożyce

Po delikatnej rozgrzewce czas na ćwiczenia wzmacniające. Połóż się na macie, ręce spleć za głową. Na zmianę unoś i opuszczaj wyprostowane nogi. Im niżej opuścisz nogi, tym mocniej będą pracowały mięśnie twojego brzucha. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. 

Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Przyciąganie kolan do klatki piersiowej w siadzie

Do wykonania ćwiczenia potrzebna będzie ci ławka lub domowa kanapa. Możesz wykorzystać dodatkowe obciążenie, ale nie jest to konieczne.

Usiądź na ławeczce i oprzyj stopy na ziemi. Następnie napnij brzuch i oprzyj dłonie na wysokości pośladków. Powoli złącz nogi i przyciągnij kolana do klatki piersiowej. Postaraj się nie odkładać nóg na ziemię. Nie zapominaj o tym, aby stale napinać dolne mięśnie brzucha.

Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. 

Ada Palka Ada Palka Ada Palka

Bieg w podporze z piłką

Wykorzystując piłkę lub krzesełko. Ustaw ciało do podporu przodem, opierając ręce na piłce. Wyprostowane nogi ustaw na szerokość bioder, napnij pośladki dół brzucha oraz usztywnij grzbiet. Ciało powinno tworzyć linię prostą od stóp po głowę. Przyciągaj naprzemiennie kolana wykonując to ćwiczenie jak najszybciej. Jeżeli masz siły kieruj po skosie kolano do łokcia. Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund. Powtórz 3 razy.

Klasyczny plank Klasyczny plank Myfitness.pl

Deska

Połóż swoje przedramiona na macie, tak by twoje łokcie znajdowały się pod pachami. Oprzyj całe ciało na palcach i unieś je do góry. Ważne jest, by nasze plecy były proste, a głowa była przedłużeniem całego ciała. Najważniejszy jest odcinek lędźwiowy, który nie może być skrzywiony, ani zbyt mocno uniesiony do góry. Pamiętaj, aby w trakcie ćwiczenia całe ciało było napięte. Utrzymaj pozycję deski przez 1 minutę. 

Wznosy w pozycji deski bokiem 

Przyjmij pozycję deski bokiem. Pamiętaj by nie załamywać bioder. Powoli opuszczaj i wznoś biodra. Wznosy w pozycji deski bokiem Przyjmij pozycję deski bokiem. Pamiętaj by nie załamywać bioder. Powoli opuszczaj i wznoś biodra. Aga Szymczak

Deska bokiem

Przyjmij pozycję deski bokiem. Pamiętaj o tym, by nie załamywać bioder, tylko wypchnąć je do przodu. Łokieć powinien  być w równej linii, co barki. Utrzymaj taką pozycję przez 30 sekund. Następnie powtórz na drugą stronę. 

Deska bokiem 

Przyjmij pozycję boczną deski. Nogi oparte na podłożu, łokieć znajduje się pod naszym barkiem. Unieś tą samą rękę i nogę, a następnie powoli dotknij kolanem do łokcia. Ćwicz najpierw na jedną, a potem na drugą stronę. Deska bokiem Przyjmij pozycję boczną deski. Nogi oparte na podłożu, łokieć znajduje się pod naszym barkiem. Unieś tą samą rękę i nogę, a następnie powoli dotknij kolanem do łokcia. Ćwicz najpierw na jedną, a potem na drugą stronę. Myfitness.pl

Deska bokiem z dotknięciem łokciem kolana

To jedno z trudniejszych ćwiczeń, które wzmacnia całą sylwetkę. Przyjmij pozycję deski bokiem. Nogi oprzyj na podłożu, łokieć powinien znajdować się pod barkiem. Unieś tę samą rękę i nogę, a następnie powoli dotknij kolanem do łokcia. Ćwicz najpierw na jedną, a potem na drugą stronę. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 10 powtórzeń. 

Najlepsze ćwiczenia na brzuch Najlepsze ćwiczenia na brzuch Pinterest

Spalanie

Trening wzmacniający brzucha nie wystarczy. Żeby mięśnie były widoczne musisz też pozbyć się tkanki tłuszczowej, która zgromadziła się na brzuchu. Dlatego na sam koniec wykonaj trening spalający. Nasza propozycją jest krótki, ale bardzo intensywny trening interwałowy, dzięki któremu spalisz mnóstwo kalorii i mocno podkręcisz metabolizm. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.