To JEDNO ćwiczenie wyrzeźbi i wyszczupli Twoje ramiona

Wiele z nas zmaga się z tzw. "pelikanami" lub "motylkami", czyli obwisłą skóra ramion. Jeśli chcesz ujędrnić skórę oraz wyszczuplić i wyrzeźbić ramiona, to powinnaś poznać to ćwiczenie!
Wyrzeźbione ramiona Wyrzeźbione ramiona Karolina Brzuszczyńska

Problem z obwisłą skórą ramion

Tak naprawdę przyczyną braku jędrności ramion jest nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w tym miejscu oraz mała ilość tkanki mięśniowej. Dlatego jeśli zależy Ci na szczupłych i jędrnych ramionach, to przede wszystkim powinnaś skupić się na wzmacnianiu i spalaniu tkanki tłuszczowej. 

Jędrne ramiona Jędrne ramiona Karolina Brzuszczyńska

Dlaczego to nie jest takie łatwe?

Niestety ramiona u kobiet to jedna z trudniejszych i bardziej problematycznych partii, tak samo jak wewnętrzna strona ud. Kobiety genetycznie nie są przystosowane do tak rozbudowanej tkanki mięśniowej, jak mężczyźni. Dlatego nie bój się, że ćwicząc nadmiernie rozbudujesz swoje mięśnie - to nie takie proste. A więc, jak ćwiczyć aby ujędrnić górne partie? 

Ramiona Ramiona Kayla Itsines

To ćwiczenie ujędrni Twoje ręcę

Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie trening siłowy. Ale nie mam na myśli zarzucania hantlami na siłowni. Uważam, że najlepsze są ćwiczenia złożone i w moim przypadku okazały się być skuteczne. Dla mnie jednym ze skuteczniejszych okazały się być tzw. dipsy, czyli tzw pompki na poręczach.

Trening ramion Trening ramion Karolina Brzuszczyńska

Czym są dipsy?

Dipsy, czyli pompki na poręczach to jedno z podstawowych ćwiczeń "kulturystycznych" razem z takimi ćwiczeniami jak przysiady, hip thrust, martwy ciąg, podciąganie na drążku, czy wiosłowanie. To jedno ze skuteczniejszych ćwiczeń, dzięki któremu wzmocnisz wiele partii mięśniowych jednocześnie. Przy tym ćwiczeniu pracują głównie triepsy i klatka piersiowa, ale także mięśnie pleców, czy barków. 

Dipsy Dipsy Pinterest

Jak poprawnie wykonywać pompki na poręczach?

Celem pompek na poręczach jest uginanie i prostowanie rąk w stawie łokciowym. Uginaj rękę do kąta 90 stopni, a następnie prostuj ją wypychając ciało do góry aż do momentu zablokowania łokci. Jeśli zależy ci na większej pracy tricepsów staraj się utrzymywać ciało, jak najbardziej pionowo. Natomiast jeśli chcesz mocniej zaangażować do pracy klatkę piersiową, to pochyl się lekko do przodu. 

pelikany pelikany Fotolia

Włącz dipsy do swojego planu treningowego

Pompki na poręczach są dosyć trudnym ćwiczeniem, ale zdecydowanie warto ich wypróbować! U mnie sprawdziły się rewelacyjnie. Jeśli to ćwiczenie jest dla ciebie zbyt trudne, możesz poprosić partnera treningowego o pomoc. Oprzyj się rękami na poręczach, druga osoba niech złapie i podtrzyma Twoje stopy. Następnie, w trakcie robienia pompek, wypycha Cię ku górze, ułatwiając ćwiczenie. Możesz też skorzystać ze specjalnej maszyny podtrzymującej Twoje kolana. 

Więcej o: