Testowałam TO urządzenie przez 2 tygodnie. Smartwatch dla aktywnych - jakie są moje wrażenia?

Jestem osobą aktywną i nie wyobrażam sobie dnia bez ruchu, dlatego kiedy miałam okazje przetestować opaskę monitorujacą moją aktywność fizyczną byłam zachwycona! Testowałam smartwatcha Fitbit Ionic przez 2 tygodnie. Jakie są moje wrażenia?
fitbit ionic fitbit ionic Karolina Brzuszczyńska

Smartwatch Fitbit Ionic

Mimo, że w moim życiu bycie w ciągłym ruchu jest na porządku dziennym, to zawsze miałam problem z monitorowaniem swojej aktywności fizycznej - ilości spalonych kalorii, wykonanych kroków w ciągu dnia, dokładnego pomiaru pulsu w trakcie treningu, mierzenia postępów. Dotychczas do pomiaru każdej z tych rzeczy używałam innej aplikacji lub akcesorium. Jednak z pomocą przyszedł smartwatch. Fitbit Ionic wpadł w moje ręce niedawno, ale mam nadzieję, że zagości na moim nadgarstku na dłużej. Dlaczego? 

fitbit ionic fitbit ionic Karolina Brzuszczyńska

Fitbit Ionic - czym się wyróżnia

Fitbit Ionic to najnowszy model tej firmy. To, co przykuło najbardziej moją uwagę, to fakt, że zegarek wyposażony jest w GPS, dzięki któremu mogę nawigować swoją trasę bezpośrednio przez smartwatcha. Jest również wodoodporny i umożliwia pomiar aktywności fizycznej w wodzie - można go używać w basenie i mierzyć w czasie rzeczywistym przepłynięte długości, dystans, czas trwania treningu i spalone kalorie. Dodatkową opcją jest również muzyka z poziomu zegarka (możliwość wgrania aż 300 utworów), która dodatkowo motywuje podczas ciężkich ćwiczeń. 

Jak każdy smartwatch, Fitbit łączy się z telefonem, gdzie poprzez aplikację można go spersonalizować. Aplikacja pozwala nam kontrolować jakość snu, ilość spożytych kalorii oraz wypitej wody w ciągu doby. Poprzez aplikację mamy możliwość również rzucać sobie wyzwania treningowe. Dostępnych jest jeszcze wiele innych aplikacji do pobrania i zsynchronizowania z zegarkiem, które urozmaicą nam aktywność fizyczną, takie jak np Fitbit Labs, czy Fitbit Pets.

fitbit ionic fitbit ionic Karolina Brzuszczyńska

Smartwatch, a trening

Przetestowałam smartwatch zarówno na treningu, jak i w warunkach codziennych. To, co było dla mnie praktyczne podczas treningu, to fakt, że zegarek stale mierzy mój puls. Jest to dla mnie praktyczne szczególnie podczas wykonywania treningu interwałowego, w którym dążę do osiągnięcia 90% swojego pulsu maksymalnego. Zegarek jest również wyposażony w aplikację Fitbit Coach, w której można skorzystać z dostępnych, ułożonych zestawów treningowych. Wówczas zegarek ilustruje nam ćwiczenie i odmierza czas wykonania. Aplikacja ta dopasowuje trening do użytkownika na podstawie informacji zwrotnych z nadgarstka. 

fitbit ionic fitbit ionic Karolina Brzuszczyńska

Smartwatch na co dzień

Na co dzień smartwatch monitoruje moje kroki i wysyła powiadomienia o tym ile powinnam ich jeszcze wykonać, aby osiągnąć swój wyznaczony cel. Szczególnie sprawdza się to u mnie, kiedy jestem w pracy. Siedząc cały dzień przed komputerem całkowicie zapominam o ruchu. Zegarek wysyła mi powiadomienia i wstaje wówczas od biurka, by "rozprostować kości". 

Przydaje się również wtedy, kiedy jesteśmy zestresowani. Zdarzyło mi się raz skorzystać z funkcji "relax", która okazała się być sesją oddechową działającą uspokajająco. Nawet całkiem pomogło! ;) 

fitbit ionic fitbit ionic Karolina Brzuszczyńska

Podsumowanie

Podsumowując smartwatch Fitbit Ionic posiada wiele funkcji. Część z nich nie została przeze mnie wykorzystana, ale część okazała się być praktyczna. Przede wszystkim satysfakcjonuje mnie: wodoodporność, wytrzymałość baterii, pulsometr, monitoring snu i ŁADNY wygląd. Jestem kobietą i lubię, kiedy coś jest estetyczne. Nie wyobrażam sobie korzystać na co dzień ze smartwatcha, który wyglądałby na moim ręku nieschludnie. Na szczęście Fitbit Ionic jest całkiem stylowy. Nie jest zbyt mały, nie jest również "toporny". Można powiedzieć, że w sportowym stylu, ale jednocześnie z odrobiną elegancji. 

Zegarek dostępny na www.fitbit.com. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.