Testujemy sprzęt treningowy, który od dziś jest dostępny w Lidlu. Co warto kupić, a czego nie?

Styczeń to okres postanowień, zmian nawyków i decyzji o powrocie do regularnych ćwiczeń. Naprzeciw noworocznym planom wychodzi Lidl, który w swojej ofercie posiada wielofunkcyjny sprzęt treningowy. Postanowiłam go przetestować.
Akcesoria treningowe Lidla Akcesoria treningowe Lidla Karolina Brzuszczyńska

Test sprzętu treningowego Lidla

Dzisiaj w ofercie Lidla pojawiło się mnóstwo urządzeń do ćwiczeń takich jak gumy, ciężarki, maty czy wałki do rolowania. Część z nich jest dość nietypowa i wielofunkcyjna np. piłka gimnastyczna, steper czy bosu (przyrząd do ćwiczenia równowagi) wyposażone dodatkowo w ekspandery, dzięki którym można ćwiczyć kilka partii mięśniowych jednocześnie. Do swojego testu wybrałam Swing-Stepper z ekspanderami, trampolinę fitness oraz dwustronną platformę do balansowania. Czy warto mieć je w swoim domu?

Akcesoria treningowe Lidla Akcesoria treningowe Lidla Karolina Brzuszczyńska

Swing-Stepper z ekspanderami

Swing-Stepper przeznaczmy jest do treningu mięśni bioder, pośladków i górnych części ciała (takich jak barki czy biceps) oraz do tzw. treningu cardio. Posiada 3 stopnie trudności. Wyposażony jest również w wyświetlacz LCD, który pokazuje nam czas treningu, liczbę wykonanych kroków czy spalone kalorie.

Po rozpakowaniu zauważyłam, że stepper ma trzy rodzaje ekspanderów, dzięki którym można stopniować siłę oporu podczas ćwiczeń. Dodatkowo nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jest dość poręczny i wygodny do przechowywania w domu. 

Cena: 179 zł

Akcesoria treningowe Lidla Akcesoria treningowe Lidla Karolina Brzuszczyńska

Dwustronna platforma do balansowania

Zazwyczaj do ćwiczeń wykorzystywałam tego typu platformę, jednak nigdy nie spotkałam się z taką, która byłaby wyposażona w ekspandery. Świetnie nadaje się do ćwiczeń wzmacniających mięśnie głębokie korpusu, a dzięki ekspanderom można jednocześnie wykorzystać ją do pracy nad równowagą, wzmacniając przy tym stawy oraz pracując nad górnymi partiami ciała. 

To akcesorium zajmuje nieco więcej miejsca niż stepper, ale posiada wiele zastosowań, dzięki czemu można wykonać trening całego ciała na tym jednym urządzeniu. 

Cena: 179 zł

Akcesoria treningowe Lidla Akcesoria treningowe Lidla Karolina Brzuszczyńska

Trampolina

Trampolina wcale nie musi służyć jedynie do zabawy dla dzieci. To również zabawa dla dorosłych, ale przede wszystkim świetny przyrząd do spalania kalorii! W zaledwie 30 minut można spalić nawet 500 kcal. W dodatku wzmacniamy mięśnie naszych nóg, a w przypadku tej trampoliny również rąk ze względu na dodatkowy drążek umożliwiający wspomaganie się rękami. 

Przyznam szczerze, że trampolina najbardziej przypadła mi do gustu, a trening na niej wyzwolił najwięcej endorfin. Jej jedynym minusem jest to, że zajmuje sporo miejsca, jednak jest składana i bez obaw po złożeniu można schować ją do szafy. 

Cena: 149,00 zł

Akcesoria treningowe Lidla Akcesoria treningowe Lidla Karolina Brzuszczyńska

Urządzenie do treningu mięśni brzucha

To sprzęt, który według mnie nie jest wart zakupu. Miałam go okazję przetestować na siłowni i według mnie równie skuteczny trening mięśni brzucha można wykonać bez niego. W domu zajmuje on zbyt wiele miejsca, jest niepraktyczny i niewart swojej ceny. 

Cena: 49 zł

Akcesoria treningowe Lidla Akcesoria treningowe Lidla Karolina Brzuszczyńska

Domowe akcesoria treningowe - do czego warto je wykorzystać

Posiadając taki sprzęt treningowy, bez obaw możemy wykonać trening całego ciała w domu. Większość akcesoriów z oferty Lidla jest składana i nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a dzięki dodatkowym wyposażeniom takim jak ekspandery umożliwia trening kilku partii ciała jednocześnie. Sprzęty, które według mnie są warte swojej ceny i przydatne w domu to:

Swing-Stepper:

- spala kalorie,
- rzeźbi pośladki,
- wzmacnia nogi,
- modeluje mięśnie rąk,
- poprawia kondycję.

Dwustronna platforma do balansowania:

- wzmacnia mięśnie głębokie,
- świetnie sprawdza się w przypadku bólów kręgosłupa,
- rzeźbi brzuch,
- wzmacnia nogi i ręce,
- może być wykorzystana do treningów interwałowych np. przeskoki.

Trampolina:

- spala kalorie,
- wzmacnia całe ciało,
- uelastycznia ciało,
- wspiera koordynację ruchową i wytrzymałość,
- poprawia kondycję,
- relaksuje.

Wszelkiego rodzaju gumy, ekspandery i ciężarki:

wzmacniają całe ciało.

Piłka gimnastyczna:

- wspiera koordynację ruchową,
- poprawia równowagę,
- wzmacnia mięśnie kręgosłupa,
- ujędrnia pośladki,
- rzeźbi brzuch.

Więcej o: