To jedno ćwiczenie wyszczupli Twoje nogi, dzięki niemu spalisz mnóstwo kalorii

Ćwiczenie może wyglądać przerażająco, jednak kiedy spróbujesz przekonasz się, jakie ono jest skuteczne. Dzięki niemu nie tylko wyrzeźbisz i wysmuklisz nogi, ale i spalisz mnóstwo kalorii!
Wskoki na skrzynię Wskoki na skrzynię Fotolia

Wskoki na skrzynię

Wskoki na skrzynie to jedno z podstawowych ćwiczeń w crossficie. Jeśli do tej pory nigdy tego nie robiłaś, to spróbuj na początek wykonywać wejścia na skrzynię. Naprzemiennie raz jedną raz drugą nogą wchodź i schodź ze skrzyni. 

Wskoki na skrzynię Wskoki na skrzynię Karolina Brzuszczyńska

Przełam się!

Kiedy już oswoisz się ze skrzynią spróbuj na nią skoczyć. Poziom wysokości skoku możesz zmieniać przekładając skrzynię na różne strony. Jeśli to nadal dla Ciebie zbyt wysoko spróbuj wykonać wyskok ze stepu, będąc nieco wyżej. 

Wskoki na skrzynię Wskoki na skrzynię Fotolia

Jak wykonać wskok na skrzynię?

Stań z nogami na szerokości barków. Następnie zegnij kolana i wex zamach rękami. Wybij się mocno z nóg i podciągnij kolana pod brodę wykonując skok, jak najwyżej. Wyląduj miękko, na ugiętych kolanach. Wyprostuj się i zejdź delikatnie najpierw jedną nogą, później drugą lub zeskocz delikatnie obiema nogami. 

Wykonaj 20 takich wskoków. Powtórz to ćwiczenie 3 razy.

Wskok na skrzynię Wskok na skrzynię Fotolia

Rodzaje skoków

To był podstawowy sposób wkoku na szkrynię. Jednak w miarę zaawansowania możesz te skoki modernizować. Przykłady skoków:

- skok na skrzynię z burpees - przed wyskokiem wykonaj burpees, następnie wskocz na skrzynię

- przysiad z wyskokiem - poprzedź wskok na skrzynię przysiadem

- skok na skrzynię z pompką - przed wykonaniem wskoku na skrzynię zrób pompkę

- wskok i zeskok drugą stroną - wykonaj skok na skrzynię, następnie zeskocz przed siebie

- wskok na skrzynię z obciążeniem - możesz utrudnić sobie zwykły skok chwytając w ręce talerze, hantle, piłkę lekarską lub zakładając na nogi obciążniki

Wykonuj różne rodzaje wskokó przez ok 15-20 minut. W ten sposób możesz wykonać skuteczny trening spalający tkankę tłuszczową i modelujący Twoje mięśnie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.