5 zasad, dzięki którym będziesz szczupła i umieśniona

Marzysz o tym by być szczupłą i wyrzeźbioną? Zasady, które dla Ciebie zebrałam pomogą Ci w zrobieniu formy, na której Ci zależy. Przestrzegaj ich, a z pewnością w szybkim tempie zauważysz efekty swojej pracy.
girl in the gym girl in the gym fotolia.com

Trenuj minimum 3 razy w tygodniu

Trening 3 razy w tygodniu to zupełne minimum. Jeśli chcesz widzieć efekty swojej pracy to zadbaj o to, aby treningi były regularne. Każda partia naszych mięśni potrzebuje minimum raz w tygodniu bodźców do wzrostu. Minimum... Dlatego jeśli nie jesteś w stanie poświęcić więcej czasu na treningi spróbuj wprowadzić w swój plan treningowy tzw trening FBW, czyli Full Body Workout. Dobrze dopasowany trening całego ciała pozwoli Ci odpowiednio stymulować mięśnie do pracy. 

Trening z obciążeniem własnego ciała Trening z obciążeniem własnego ciała Karolina Brzuszczyńska

Dbaj o różnorodność treningów

Rzuć wyzwanie Twoim mięśniom. One bardzo szybko przyzwyczajają się do pracy, dlatego często potrzebują zmian i nowych bodźców. Spróbuj wprowadzać nowości do Twoich treningów, zmieniaj sprzęt na którym ćwiczysz, czy sposoby ćwiczeń

hip thrust hip thrust Karolina Brzuszczyńska

Zmieniaj stopień trudności

Poza zmianą ćwiczeń ogromne znaczenie ma również progresowanie. Tak, jak Twój umysł potrzebuje nowych wyzwań, by móc się rozwijać, tak i ciało. Zmiana ćwiczeń, czy zwiększanie obciążenia jest dla naszych mięśni wyzwaniem, któremu musi sporstać. Nasze ciało dostaje sygnał o regularnie ciężki pracy, aby móc jej sprostać musi w związku z tym się wzmocnić, czyli urosnąć. Jeśli marzysz o jędrnych i odstających pośladkach, czy wyrzeźbionym brzuchu to nie bój się cieżarów!

7. Wie, jak istotne jest picie białka po treningu
<br>
<br>
Dzięki temu zregenerujemy i zbudujemy mięśnie. 7. Wie, jak istotne jest picie białka po treningu

Dzięki temu zregenerujemy i zbudujemy mięśnie. Tammy Hembrow, instagram.com/tammyhembrow

Odpoczywaj

Odpoczynek jest równie ważny, co sam trening. Przemęczone mięśnie oraz układ nerwowy nie będą w stanie pracować na wysokich obrotach. Przez co nie będziesz w stanie wykonać dobrego treningu. Dlatego wysypiaj się, jadaj zdrowo nie zapominaj w diecie o wszystkich makroskładnikach, takich jak węglowodany (uzupełniają glikogen w mięśniach), białka (są budulcem mieśni, wpływają na regenerację), czy tłuszcze (regulują pracę hormonów, odpowiadają za wchłanianie się części witamin). 

Wejścia z wyrzutem kolana Wejścia z wyrzutem kolana Myfitness.pl

Rób cardio i treningi interwalowe

Jeśli chcesz być umięśniona, ale zachować przy tym szczupłą sylwetkę to treningi spalające tkankę tłuszczową powinny również znaleźć się w Twoim planie treningowym. Jeśli nie masz czasu na godzinne cardio, to możesz zamiast tego postawić na 15 minutową tabatę lub intensywny trening interwałowy.

Przykład takiego treningu spalającego tkankę tłuszczową znajdziesz tutaj:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.