5 prostych ćwiczeń na obwisłe ramiona czyli, tzw. pelikany. Dzięki nim ujędrnisz i wymodelujesz ramiona

Wiele kobiet zmaga się z problemem obwisłych ramion, czyli tak zwanych pelikanów. Ciebie też on dotyczy? Oto najlepsze ćwiczenia na jędrne i seksowne ramiona!
Klasyczny plank Klasyczny plank Myfitness.pl

Ćwiczenia na obwisłe ramiona

Zazwyczaj wisząca skóra na ramionach, pozbawiona jędrności, to efekt bardzo szybkiej utraty masy ciała. Jeżeli zmagasz się z tym problemem wystarczy, że do swojego planu treningowego włączysz 5 ćwiczeń przedstawionych przez nas ćwiczeń, które pomogą ci się pozbyć tzw. pelikanów.

Trening ten możesz wykonać na siłowni lub w domowym zaciszu. Pamiętaj, by robić to regularnie - dzięki temu możesz mieć pewność, że osiągniesz wymarzony efekt. Nie zapominaj jednak przy tym o zdrowej diecie.

Ćwiczenia na pelikany - deska

To ćwiczenie zazwyczaj kojarzy nam się mimo wszystko z treningiem mięśni brzucha, ale również świetnie wzmacnia nasze ręce i całą obręcz barkową. W zależności od stopnia zaawansowania czas trwania tego ćwiczenia możesz dowolnie wydłużać. 

Połóż się na brzuchu, a ręce oprzyj na macie zginając je w łokciach tak, by utworzyły kąt prosty. Twoje barki powinny znajdować się tuż nad łokciami. Opierając się na palcach stóp unieś ciało do góry, tak by było proste, a głowa była jego przedłużeniem. Wytrzymaj w tej pozycji tak długo, jak dasz radę. 

Zacznij od 40 sekund i powtórz to ćwiczenie 4 razy

Pompki na kolanach Pompki na kolanach Myfitness.pl

Ćwiczenia na pelikany - pompka na kolanach

Nie ma lepszego ćwiczenia wzmacniającego i rzeźbiącego nasze mięśnie rąk niż pompka. Choć kobiety nadal boją się ją wykonywać z obawy o szybki przyrost masy mięśniowej, mogę je uspokoić, że z pewnością tak się nie stanie. 

Połóż się na macie. Wyprostu ręce, ugnij kolana i przyjmij pozycję do pompki. Powoli opuszczaj ciało uginając ręce w łokciach, a następnie prostuj. 

Wykonaj 15 powtórzeń tego ćwiczenia i powtórz w 4 seriach

Dotykanie barków w podporze Dotykanie barków w podporze Myfitness.pl

Ćwiczenia na pelikany - dotykanie barków po podporze

To jedno z tych ćwiczeń, które nie tylko wzmacnia nasze ręce, ale również rzeźbi sylwetkę. Ważne jest by podczas jego wykonywania twoje ciało w odcinku lędźwiowym było zablokowane czyli potocznie mówiąc nie ruszało się na prawo i lewo. 

Oprzyj całe ciało na rękach i nogach, a następnie unieś je do góry. Pamiętaj o prostych plechach. Na zmianę dotykaj raz jednego, raz drugiego barku. Nie śpiesz się i staraj się wykonać to ćwiczenie naprawdę dokładnie. 

Wykonaj 30 powtórzeń tego ćwiczenia i powtórz w 4 seriach

Wspinanie się na przedramionach Wspinanie się na przedramionach Myfitness.pl

Ćwiczenia na pelikany - wspinanie się na przedramionach

W tym treningu jest to najbardziej wymagające ćwiczenie, ale przynosi też najlepsze efekty. Pozycją wyjściową jest deska, którą wykonywałyście w ćwiczeniu numer 1. 

Zacznij od przyjęcia pozycji deski (patrz ćwiczenie nr 1). Następnie wyprostuj jedną, a potem drugą rękę, tak by ostatecznie być w pozycji podporu. Wróć do pozycji deski kładąc jedną, a potem drugą rękę. 

Wykonuj przez 40 sekund i powtórz to ćwiczenie w 4 seriach. 

Wspinaczka w podporze Wspinaczka w podporze Myfitness.pl

Ćwiczenia na pelikany - wspinaczka w podporze

Na koniec naszego treningu przygotowałam ćwiczenie, które nie tylko wzmacnia i likwiduje pelikany, ale także podkręci trochę metabolizm. 

Przyjmij pozycję podporu czyli oprzyj całe ciało na rękach i nogach, a następnie unieś je do góry. Pamiętaj o prostych plechach. Na zmianę przyciągaj prawe i lewe kolano do klatki piersiowej, tak jakbyś chciała biec w miejscu. 

Ćwicz przez 40 sekund i powtórz to ćwiczenie w 4 seriach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.