Dzięki temu koktajlowi w krótkim czasie możesz schudnąć nawet 3 kilogramy. Sprawdziłam, czy rzeczywiście działa

Styczeń to dobry moment na to, by spróbować zrzucić kilka kilogramów. Postanowiłam sprawdzić, czy ten zielony koktajl z pietruszki rzeczywiście działa, tak jak go opisują.
Zielony koktajl z pietruszki Zielony koktajl z pietruszki Myfitness.pl

Jak przygotować zielony koktajl z pietruszki?

Co jakiś czas w internecie pojawiają się cudowne koktajle, które jak zapewniają osoby, je stosujące pozwalają nam w bardzo krótkim czasie schudnąć. Tym razem postanowiłam sprawdzić, czy zielony koktajl z pietruszki, cytryny i zielonego ogórka rzeczywiście działa cuda i w krótkim czasie pozwoli nam zrzucić kilka kilogramów.

Przepis na odchudzające smoothie 
Potrzebujesz:

- duża natka pietruszki, 

- jedna cytryna, 

- pół ogórka, 

- szklanka wody, 

Przygotowanie:

Posiekaj drobno pietruszkę, a następnie wrzuć ją do pojemnika. Dodaj wyciśnięty sok z cytryny, ogórka i wodę i zmiksuj wszystko blenderem. Gotowe!

Czy picie takiego koktajlu wspomaga odchudzanie Czy picie takiego koktajlu wspomaga odchudzanie Fotolia.pl

Czy picie takiego koktajlu rzeczywiście wspomaga odchudzanie?

Właściwości pietruszki 


Mało kto chyba wie o tym, że zwykła natka pietruszki zawiera prawie cztery razy więcej witaminy C niż cytryna, ale to dopiero ułamek tego, ile witamin i wartości odżywczych zawiera to warzywo. Poza witaminą C pietruszka bogata jest także w żelazo, które jest niezbędne w diecie każdego człowieka. Oprócz wyżej wspomnianych wartości odżywczych natka pietruszki bogata jest w: beta-karoten, witaminę E, kwas foliowy, a ponadto w sole mineralne takie jak: magnez, wapń, potas, fosfor, cynk, miedź i mangan.

Picie koktajlu z pietruszki, a odchudzanie 


W sieci możemy znaleźć mnóstwo przepisów, które pomogą nam zrzucić kilka kilogramów. Chciałam sprawdzić, czy picie codziennie koktajlu z pietruszki pozwoli mi jeszcze bardziej schudnąć. Zanim przejdę do swojej opinii, to dodam tylko, że pietruszka działa moczopędnie, dlatego na początku mamy wrażenie, jakbyśmy chudli bardzo szybko. Oczywiście wszystko, czego nie dodamy do naszej diety, a będzie zawierało w sobie dużą ilość warzyw, na pewno nam pomoże, a nie zaszkodzi, dlatego bez względu na wszystko warto do swojej diety włączyć taki koktajl, chociażby dla zdrowia.

Przez tydzień piłam zielony koktajl Przez tydzień piłam zielony koktajl Myfitness.pl

Przez tydzień piłam codziennie koktajl z pietruszki, oto moje odczucia

Zacznę od tego, że smak pietruszki na początku był dla mnie czymś nie do zniesienia i naprawdę męczyłam się, żeby wypić szklankę tego koktajlu. Napój piłam zawsze na czczo tuż przed zjedzeniem śniadania. Tak jak wcześniej wspominałam, pietruszka ma właściwości moczopędne dlatego, żeby się nie odwodnić, zwiększyłam ilość pitej wody w ciągu dnia o 1 litr.

Przez cały ten tydzień poza piciem zielonego koktajlu, jadłam 4 posiłki dziennie i trenowałam praktycznie codziennie z wyjątkiem jednego dnia. Nie mam nadwagi i nie chciałam za wszelką cenę schudnąć 3 kilogramów, tak jak zapewniali mnie w innym artykule, ale chciałam sprawdzić, czy rzeczywiście picie takiego koktajlu może mieć jakikolwiek wpływ na utratę masy ciała.

Okazuje się, że może mieć, ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy połączone jest ze zdrową i zbilansowaną dietą, a także treningiem. Choć przez tydzień nie udało mi się niestety schudnąć 3 kilogramów, to na wadze zauważyłam wagę mniejszą o 1,5 kg. Największa widoczna różnica, to brzuch, który stał się dużo bardziej płaski. Poza tym po jakimś czasie koktajl zaczął mi naprawdę smakować i poza spadkiem masy ciała zauważyłam, że mam więcej energii, a także moja cera się znacząco poprawiła. Polecam wszystkim spróbowanie i wprowadzenie do diety takiego napoju nie ze względu na właściwości odchudzające, ale zdrowotne, bo mimo wszystko w naszej diecie nadal jest zbyt mało warzyw, a taki koktajl pozwoli uzupełnić niedobory.

Koktajl z pietruszki Koktajl z pietruszki Fotolia.pl

Spytałam dietetyk kliniczną Hannę Stolińską-Fiedorowicz o to czy picie zielonego koktajlu wspomaga odchudzanie

Co dietetyk myśli o takim koktajlu?


Moja opinia to jedno, ale przy okazji tego testu zapytałam dietetyk klinicznej Hanny Stolińskiej-Fiedorowicz, o to, czy rzeczywiście napój z pietruszki może działać odchudzająco. Oto co mi odpowiedziała:

- "Bez prawidłowej diety i aktywności fizycznej jeden produkt lub np. koktajl nie spowodują utraty masy ciała, ale faktycznie w połączeniu z doborem produktów w całodziennym menu mogą pomóc na zasadzie przyspieszenia metabolizmu, dostarczeniu dużej ilości wody i działaniu antyoksydacyjnym. Natka pietruszki ma lekkie działanie moczopędne, więc w pierwszej fazie utraty masy ciała ułatwia wydalanie wody zewnątrzkomórkowej, która daje uczucie obrzęku, a nawet cellulitu. Taki koktajl jest też bardzo niskoenergetyczny, a może zastąpić przekąskę pomiędzy głównymi posiłkami. Warto jeszcze dodać kostki lodu wtedy efekt podkręcenia metabolizmu murowany."

Podsumowanie


Jak widać moja opinia i opinia dietetyka się powiela, czyli reasumując nie osiągniemy żadnego efektu, jeżeli będziemy pić tylko koktajl. Musi iść to wszystko w parze ze zdrowym odżywianiem i regularną aktywnością fizyczną.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.