Wykonując te 6 ćwiczeń regularnie, szybko schudniesz i zmieścisz się w sukienkę o rozmiar mniejszą na Sylwestra

Do Sylwestra zostało tylko kilka dni. Jeśli chcesz zmieścić się w ulubioną sukienkę, daj z siebie wszystko i wykonuj nasz trening codziennie. Nie zapomnij też o odpowiedniej diecie, a efekty cię zaskoczą!
Wykonując tylko te 6 ćwiczeń regularnie jesteś w stanie schudnąć Wykonując tylko te 6 ćwiczeń regularnie jesteś w stanie schudnąć Myfitness.pl

Trening spala 500 kcal w 30 minut

Nasz trening będzie trwał zaledwie 30 minut, ale uwierz mi, że w tym czasie jesteś w stanie spalić nawet 500 kalorii. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zaangażujesz się w ćwiczenia, dlatego polecam ci żebyś dała z siebie wszystko. Nasz trening będzie wyglądał następująco: zaczynamy od krótkiej, 5-minutowej  rozgrzewki, a następnie przechodzimy do wykonywania ćwiczeń. Każde z nich rób przez 40 sekund, odpocznij 20 sekund i przejdź do kolejnego ćwiczenia. Między obwodami odpoczywaj przez 3 minuty. Gotowa? Zaczynamy!

Wspinaczka w podporze Wspinaczka w podporze Myfitness.pl

Ćwiczenie 1 - wspinaczka w podporze

To zdecydowanie moje ulubione ćwiczenie, jeżeli chodzi o trening funkcjonalny. Dzięki niemu nie tylko spalisz mnóstwo kalorii, ale także popracujesz nad wytrzymałością i wzmocnisz całe ciało. 

Przyjmij pozycję podporu, a następnie na zmianę przyciągaj kolana do klatki piersiowej. Ważne, by wykonywać to ćwiczenie jak najszybciej, ale należy również pamiętać o tym, by utrzymać proste plecy, nie robić "garba", ani nie wyginać odcinka lędźwiowego kręgosłupa w drugą stronę. 

Ćwicz przez 40 sekund, odpoczywaj przez 20 sekund, powtórz w 3 seriach

Bieg bokserski Bieg bokserski Myfitness.pl

Ćwiczenie 2 - bieg bokserski

To kolejne ćwiczenie, które świetnie spala tkankę tłuszczową. Jeżeli masz w domu hantle, możesz użyć ich przy wykonywaniu tego ćwiczenia. Żeby osiągnąć jeszcze lepszy efekt daj z siebie wszystko. 

Stań na szerokość bioder, zacznij biec, wysoko podnosząc kolana i jednocześnie wykonuj ciosy proste. Im wyżej będziesz podnosić swoje kolana, tym mocniej będziesz spalać tkankę tłuszczową z brzucha. 

Ćwicz przez 40 sekund, odpoczywaj przez 20 sekund, powtórz w 3 seriach.

Przysiad Przysiad Myfitness.pl

Ćwiczenie 3 - przysiad, wyskok

Teraz będziemy mocno angażować nogi i pośladki, wykonując przysiady z wyskokiem. Ważne jest, by po wyskoku lądować na ugiętych kolanach, tym samym amortyzując nasze stawy. 

Stań na szerokość bioder, wykonaj przysiad do kąta 90 stopni lub delikatnie niżej. Energicznym ruchem wyskocz do góry, a następnie wróć do pozycji przysiadu. Ćwicz w jednym tempie. 

Ćwicz przez 40 sekund, odpoczywaj przez 20 sekund, powtórz w 3 seriach.

Dotykanie palców w odwrotnym podporze Dotykanie palców w odwrotnym podporze Myfitness.pl

Ćwiczenie 4 - dotykanie palców w odwrotnym podporze

Przechodzimy do jednego z trudniejszych ćwiczeń podczas tego treningu. Wiem, że na początku może być ciężko, ale uwierz, że to ćwiczenie naprawdę przynosi niesamowite efekty. 

Przyjmij pozycję odwrotnego podporu. Usiądź na macie, a następnie unieś biodra do góry. Na zmianę dotykaj prawą ręką do lewej stopy i lewą ręką do prawej stopy. Staraj się by podczas wykonywania tego ćwiczenia ćwicząca noga była cały czas wyprostowana. 

Ćwicz przez 40 sekund, odpoczywaj przez 20 sekund, powtórz w 3 seriach.

Nożyce Nożyce Myfitness.pl

Ćwiczenie 5 - nożyce

Jeżeli chcemy schudnąć z całego ciała, nie możemy zapominać o żadnej partii, dlatego podczas naszego treningu nie mogło zabraknąć również ćwiczeń na brzuch

Usiądź na macie, ręce oprzyj z tyłu i delikatnie ugnij w łokciach. Podnieś swoje nogi i wykonaj nimi ruch nożyc, tak żeby się przecinały. Ćwicz tak by z góry była raz jedna, raz druga noga. Sama musisz wyczuć pozycję, w której twój brzuch będzie najmocniej pracował. 

Ćwicz przez 40 sekund, odpoczywaj przez 20 sekund, powtórz w 3 seriach.

Pajacyki w podporze Pajacyki w podporze Myfitness.pl

Ćwiczenie 6 - pajacyki w podporze

Ostatnie ćwiczenie w naszym treningu to pajacyki w podporze. Dzięki niemu wzmocnisz, ujędrnisz, ale również wymodelujesz swoje ręce, nogi i pośladki. 

Przyjmij pozycje podporu, a następnie swoimi nogami wykonuj energiczne przeskoki, tak jak byś robiła pajacyki. Nie zapominaj o odpowiedniej pozycji, twoje plecy powinny być cały czas proste, a głowa powinna być przedłużeniem ciała. 

Ćwicz przez 40 sekund, odpoczywaj przez 20 sekund, powtórz w 3 seriach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.