Jeżeli nie lubisz ćwiczyć z ciężarami, ten trening wzmacniający jest dla ciebie. Rzeźbi mięśnie i spala tkankę tłuszczową

Jeżeli jesteś w tej grupie osób, które nie lubią ćwiczyć z ciężarami, to dziś mam dla ciebie propozycję treningu, który wzmacnia i rzeźbi mięśnie bez użycia jakichkolwiek przyrządów. Jedyne co potrzebujesz to trochę miejsca. Trening jest krótki, ale intensywny. Sama zresztą zobaczysz, że po wykonaniu kilku serii twoje mięśnie będą płonąć. Poniższy trening to tylko pięć prostych ćwiczeń. Każde z nich wykonuj przez 1 minutę, odpoczywaj przez 30 sekund i powtórz 4 razy. Nie ma na co czekać, zaczynamy!
5 ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie, ale nie potrzebujesz do nich żadnych ciężarów 5 ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie, ale nie potrzebujesz do nich żadnych ciężarów Myfitness.pl

Jeżeli nie lubisz ćwiczyć z ciężarami, ten trening wzmacniający jest dla ciebie. Rzeźbi mięśnie i spala tkankę tłuszczową

Jeżeli jesteś w tej grupie osób, które nie lubią ćwiczyć z ciężarami, to dziś mam dla ciebie propozycję treningu, który wzmacnia i rzeźbi mięśnie bez użycia jakichkolwiek przyrządów. Jedyne co potrzebujesz to trochę miejsca. Trening jest krótki, ale intensywny. Sama zresztą zobaczysz, że po wykonaniu kilku serii twoje mięśnie będą płonąć.

Poniższy trening to tylko pięć prostych ćwiczeń. Każde z nich wykonuj przez 1 minutę, odpoczywaj przez 30 sekund i powtórz 3 razy. Nie ma na co czekać, zaczynamy!

Wspinaczka na przedramionach Wspinaczka na przedramionach Myfitness.pl

Wspinaczka na przedramionach

Zacznij od pozycji wyjściowej, czyli deski. Następnie wspinaj się na jedno, a potem drugie ramię, tak by ostatecznie znaleźć się w pozycji podporu. Wróć do pozycji wyjściowej powtarzając tę samą sekwencję czyli oprzyj się na jednym przedramieniu, a potem na drugim. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 30 sekund, powtórz 4 razy

Lift do tyłu w podporze Lift do tyłu w podporze Myfitness.pl

Lift w podporze

Przyjmij pozycję podporu. Na zmianę unoś raz jedną, raz drugą nogę. Staraj się by twoje ciało, a w szczególności odcinek lędźwiowy był nieruchomy. W tym ćwiczeniu poczujesz nie tylko mięśnie rąk, na których się opierasz, ale również nóg i pośladków. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 30 sekund, powtórz 4 razy.

Pompki Pompki Myfitness.pl

Pompki

Nie ma lepszego ćwiczenia wzmacniającego ręce, klatkę piersiową i obręcz barkową jak pompki. Rozłóż ręce na szerokość barków, nogi oprzyj na podłodze. Uginaj swoje ręce w łokciach i prostuj. W zależności od tego czy chcesz żeby to ćwiczenie było bardziej na biceps czy tricpes rozłóż ręce szeroko albo wąsko. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 30 sekund, powtórz 4 razy.

Dotykanie barków w podporze Dotykanie barków w podporze Myfitness.pl

Dotykanie barków w podporze

Przyjmij pozycję podporu. Na zmianę dotykaj raz jednego, raz drugiego barku. W tym ćwiczeniu bardzo ważne jest by nasze ciało było tak napięte, żeby się nie ruszało, dlatego napnij również mięśnie brzucha i pośladków. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 30 sekund, powtórz 4 razy.

Dotykanie kolanem do łokcia Dotykanie kolanem do łokcia Myfitness.pl

Dotykanie kolanem do łokcia

Przyjmij pozycję podporu. Na zmianę przyciągaj kolano do łokcia (prawe do prawego, lewe do lewego). To kolejne z tych ćwiczeń, które poza wzmacnianiem naszych rąk i ramion wzmacnia również resztę naszego ciała. Pracuje tutaj także brzuch i nogi. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 30 sekund, powtórz 4 razy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.