3 ćwiczenia, które spalają 200 kalorii w mniej niż 3 minuty

Jeżeli wydaje ci się, że ciężko schudnąć kiedy nie ma się zbyt wiele czasu, to jesteś w błędzie. badania udowadniają, że 20 minut codziennych ćwiczeń pozwala zwiększyć nasz metabolizm i przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej. Podobne badanie dowiodło, że intensywne ćwiczenia przez 2,5 minuty mogą w ciągu dnia pomóc ci spalić 200 kalorii.
3 ćwiczenia, które spalają więcej niż 200 kalorii 3 ćwiczenia, które spalają więcej niż 200 kalorii Myfitness.pl

3 ćwiczenia, które spalają 200 kalorii w mniej niż 3 minuty

W jednym z badań pięciu mężczyzn ćwiczyło przez zaledwie kilka minut. Okazało się, że przez cały dzień spalili właśnie o 200 kalorii więcej niż w dni, kiedy w ogóle nie trenowali.

Oto 3 intensywne ćwiczenia, które pomogą ci spalić dodatkowe kalorie. Możesz wykonywać je pojedynczo lub wszystkie trzy pod rząd w dwóch seriach po 30 sekund na ćwiczenie.

Musisz pamiętać o prostych plecach i aby kolano nie przekraczało linii palców (Aga Szymczak) Musisz pamiętać o prostych plecach i aby kolano nie przekraczało linii palców (Aga Szymczak) Myfitness.pl

Przeskakiwane wypady

Zacznij od wypadu na jedną nogę. Następnie szybkim przeskokiem zrób wypad na druga nogę. Pamiętaj o kolanach by nie przekraczały linii palców i prostych plecach.

Wspinaczka w wysokim podporze z liftem do tyłu - przyjmij pozycję podporu, a następnie jedną nogą wykonaj wymach do tyłu. Wracając kolano powinno znajdować się jak najbliżej łokcia. Wspinaczka w wysokim podporze z liftem do tyłu - przyjmij pozycję podporu, a następnie jedną nogą wykonaj wymach do tyłu. Wracając kolano powinno znajdować się jak najbliżej łokcia. Aga Szymczak

Wspinaczka w podporze z liftem do tyłu

Przyjmij pozycję podporu, a następnie jedną nogą wykonaj wymach do tyłu. Wracając kolano powinno znajdować się jak najbliżej łokcia. Ćwicz najpierw jedną, a następnie drugą nogą. Pamiętaj by napinać brzuch i pośladki podczas wykonywania tego ćwiczenia.

Burpess to świetne ćwiczenie spalające tkankę tłuszczową (Aga Szymczak) Burpess to świetne ćwiczenie spalające tkankę tłuszczową (Aga Szymczak) Myfitness.pl

Burpees

Stań w pozycji na baczność, następnie podskocz z rękami uniesionymi do góry. Spadaj miękko na matę. Przyjmij wysoka pozycje w podporze i wyrzuć biodra do tyłu. Powróć do pozycji wyjściowej i powtarzaj wszystkie ruchy od początku.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.