Karolina z myfitness radzi, jak usunąć cellulit w 5 krokach

Cellulit to powszechny problem, który dotyka większość kobiet. Zazwyczaj gromadzi się w partiach takich, jak uda czy pośladki. A to sprawia, że w lato źle czujemy się w krótkich sukienkach, szortach, czy kostiumie kąpielowym. Jeszcze do niedawna sama zmagałam się z problemem cellulitu. Jak sobie z nim poradziłam? Oto kilka moich sposobów.
Moje sposoby na cellulit Moje sposoby na cellulit Karolina Brzuszczyńska

Regularny trening

Ćwiczenia ułatwiają spalanie odkładającej się tkanki tłuszczowej z naszego organizmu, a dodatkowo wspomagają prawidłowe krążenie krwi. Dobre krążenie ułatwia usuwanie toksyn, usprawnia funkcjonowanie naszego układu limfatycznego, a co za tym idzie pozbycia się złogów limfy, odpowiedzialnych za powstawanie tzw. cellulitu. 

Aby ćwiczenia przyniosły jakiekolwiek rezultaty trening powinien być wykonywany regularnie, minimum 2 razy w tygodniu. Najlepszym rozwiązaniem jest łączenie ćwiczeń wzmacniających, które ujędrniają nasze ciało z ćwiczeniami typowo spalającymi nasza tkankę tłuszczową. 

Moje sposoby na cellulit Moje sposoby na cellulit Karolina Brzuszczyńska

Dieta

Cellulit to nic innego, jak złogi tkanki tłuszczowej, dlatego aktywność i prawidłowa dieta, to elementy podstawowe w walce z cellulitem. Oczywistą kwestią było zrezygnowanie ze słodyczy, fast foodów i produktów typu instant. Ograniczyłam również sól, która zwiększa absorpcję wody w organizmie. Staram się dbać o to, aby w mojej diecie było, jak najwięcej warzyw i owoców. Moja dieta bogata jest w dobrej jakości tłuszcze oraz wysokiej jakości produkty białkowe. Staram się unikać używek - nie palę papierosów oraz ograniczam spożycie alkoholu do minimum. 

Peeling Peeling Paulina Kuczyńska

Peeling kawowy

Raz w tygodniu wykonuję peeling, który przygotowuję z fusów kawy z dodatkiem olejków np. z olejku arganowego, kokosowego, oliwy z oliwek, czy zwykłego oleju rzepakowego. Taki peeling złuszcza martwe komórki naskórka, silnie wygładza, napina skórę i sprawia, że cellulit jest mniej widoczny. Natomiast kofeina stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej , a olejki nawilżają moją skórę. 

Woman Massaging His Leg With Glove Woman Massaging His Leg With Glove www.autorfotolia.pl

Masaże i rollowanie

Zazwyczaj po treningu wykonuję rollowanie całego ciała. Taki masaż rollerem staram się wykonywać minimum 1 w tygodniu ok 15 minut. Dodatkowo podczas kąpieli wykonuję masaż szorstką gąbką. Masuję ciało okrężnymi ruchami, jednocześnie ugniatając miejsca problematyczne, takie jak uda. Zaczynam od kostek, przesuwając się w górę aż do serca. Taki masaż wspomaga przesunięcie się limfy wraz ze zbędnymi produktami przemiany materii. 

Mój sposób na cellulit Mój sposób na cellulit Karolina Brzuszczyńska

Codzienna pielęgnacja

Niestety kosmetyki na cellulit działają tylko uzupełniająco. Mogą znaczenie wygładzić skórę, ujędrnić ją i sprawić, że przez to cellulit będzie mniej widoczny. Mimo to staram się regularnie nawilżać skórę, by zachowała ona zdrowy wygląd.