Trening z obciążeniem dla zaawansowanych - 5 najskuteczniejszych ćwiczeń na płaski brzuch

O płaskim brzuchu marzą chyba wszystkie kobiety. Przygotowaliśmy dla Was trening z obciążeniem, który pomoże Wam w uzyskaniu pięknej i smukłej sylwetki. Dodatkowe obciążenie pomoże Wam szybciej uzyskać wymarzony efekt!
Trening z obciążeniem Trening z obciążeniem Myfitness.pl

Trening z obciążeniem dla zaawansowanych. 5 ćwiczeń na płaski brzuch

O płaskim brzuchu marzą chyba wszystkie kobiety. Przygotowaliśmy dla Was trening z obciążeniem, który pomoże Wam w uzyskaniu pięknej i smukłej sylwetki. Dodatkowe obciążenie pomoże Wam szybciej uzyskać wymarzony efekt.

Pamiętajcie jednak, że płaski brzuch to nie tylko ćwiczenia, ale również odpowiednia dieta. W walce o wymarzony brzuch warto zwracać uwagę na to, co jecie, w jakich odstępach i jaki ma to wpływ na Wasze ciało.

Mamy dla Was zestaw pięciu ćwiczeń, które możecie wykonać nie tylko na siłowni, ale również w domu. Pamiętajcie o poprawnym wykonywaniu ćwiczeń i ilości powtórzeń.

Brzuszki z wyprostem rąk Brzuszki z wyprostem rąk Myfitness.pl

Ćwiczenie 1- brzuszki z wyprostem rąk

Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, nad klatką piersiową złap talerz, którego ciężar dopasuj do swoich możliwości. Unieś łopatki do góry z jednoczesnym wyprostem rąk. Pamiętaj o tym, by broda była skierowana delikatnie do dołu. 

Wykonaj 30 powtórzeń

Scyzoryki z obciążeniem Scyzoryki z obciążeniem Myfitness.pl

Ćwiczenie 2- scyzoryki z obciążeniem

Połóż się na plecach, ręce i nogi wyciągnij maksymalnie, złap w dłonie talerz. Unieś nogi i ramiona w swoją stronę, następnie wróć do pozycji wyjściowej.

Wykonaj 20 powtórzeń

Skręty tułowia z talerzem Skręty tułowia z talerzem Myfitness.pl

Ćwiczenie 3- skręty tułowia z obciążeniem

Usiądź na macie, nogi ugnij w kolanach. Na wysokości klatki piersiowej złap talerz. Wykonuj naprzemiennie skręty tułowia w prawą i lewą stronę. Pamiętaj o prostej sylwetce.

Wykonaj 20 powtórzeń na każdą stronę.

Brzuszki z uniesionymi nogami Brzuszki z uniesionymi nogami Myfitness.pl

Ćwiczenie 4- brzuszki z uniesionymi nogami

Połóż się na macie, nogi ugnij w kolanach i unieś do góry. Na podudziach połóż talerz. Ręce skrzyżuj za głową, unieś głowę i łopatki nad matę, staraj się nogi utrzymywać nieruchomo.

Wykonaj 30 powtórzeń

Deska Deska Myfitness.pl

Ćwiczenie 5- deska

Ustaw ciało w jednej linii, oprzyj przedramiona na macie na szerokość barków, nogi wyprostuj w kolanach i oprzyj palce stóp na ziemi. Napnij brzuch i pośladki tak by usztywnić plecy w odcinku lędźwiowym. Na plecach ustaw obciążenie. Pamiętaj o tym aby głowa była przedłużeniem kręgosłupa.

Wytrzymaj w tej pozycji 30s

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.