PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego, a zatrzymywanie wody w organizmie!

Chyba każda kobieta podczas "tych dni" zmaga się z PMS, czyli zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Niektóre kobiety w tym czasie rzucają się na wszystko co słodkie , inne marzą tylko o tym by leżeć w łóżku, a jeszcze inne zmagają się z problemem zatrzymywania wody. To ostatnie dotyczy także mnie, dlatego dzisiaj przedstawię wam swoje sposoby na to jak sobie radzić z zatrzymywaniem wody podczas miesiączki.
Jak pozbyć się wody podczas PMS Jak pozbyć się wody podczas PMS Aga Matracka

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego, a zatrzymywanie wody w organizmie!

Chyba każda kobieta podczas 'tych dni' zmaga się z PMS, czyli zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Niektóre kobiety w tym czasie rzucają się na wszystko co słodkie , inne marzą tylko o tym by leżeć w łóżku, a jeszcze inne zmagają się z problemem zatrzymywania wody. To ostatnie dotyczy także mnie, dlatego dzisiaj przedstawię wam swoje sposoby na to jak sobie radzić z zatrzymywaniem wody podczas miesiączki.

Zatrzymywanie wody podczas PMS Zatrzymywanie wody podczas PMS Aga Matracka

Jak zmienia się ciało podczas PMS?

U niektórych kobiet nic się nie zmienia, jednak ja należę do tej grupy, u której od razu widać co jest na rzeczy. Na co dzień jem zdrowo, ćwiczę, a moja sylwetka jest szczupła i wysportowana. Kiedy przychodzi PMS o płaskim brzuchu nie ma mowy. To właśnie na brzuchu woda zatrzymuje mi się najbardziej, a ja wyglądam jakbym była w ciąży. Ten stan jest absolutnie normalny i nie powinnyśmy się bardzo nim przejmować. Kiedy miesiączka minie, wszystko wróci do normy, jednak przez kilka dni może okazać się, że nie zmieścimy się w ulubione spodnie.

Podczas PMS musisz uzupełniać płyny Podczas PMS musisz uzupełniać płyny Aga Matracka

Jak sobie radzić z zatrzymywaniem wody?

Sprawa kluczowa to picie dużej ilości wody. Brzmi paradoksalnie? Może tak, ale jeżeli nie dajesz swojemu organizmowi odpowiedniej ilości płynów, dostaje on sygnał żeby nie pozbywać się nadmiaru wody i tym samym ją zatrzymuje. Efekt jest taki, że czujemy się i wyglądamy jak bańka. Ja na co dzień piję około 2/2,5 litra wody dziennie. Kiedy zbliża się PMS zwiększam tą liczbę nawet do 3,5 litra wody dziennie! To pozwala mi odpowiednio nawodnić organizm i zapobiega zatrzymywaniu się wody. Kolejna bardzo ważna kwestia to dieta. Podczas tych dni musisz zwracać jeszcze większą uwagę na to co jesz. Na dalszy plan powinny odejść wszystkie produkty z dużą zawartością soli (ona zatrzymuje wodę). Jeżeli lubisz słodkie rzeczy wybieraj owoce, a nie batoniki. Dodatkowo włącz do swojej diety takie produkty: seler naciowy, pietruszka i natka pietruszki, ogórki, pomidory, arbuzy, truskawki, czereśnie, grejpfruty, melony.

Wiem, że nie każdy lubi herbatki ziołowe, ale one potrafią zdziałać cuda. Pij regularnie napar np. z pokrzywy czy kopru włoskiego, a efekt zobaczysz już po kilku dniach.

Więcej trenuj Więcej trenuj Aga Matracka

Więcej ruchu!

Nie każda kobieta podczas miesiączki jest w stanie intensywnie ćwiczyć, ale jeżeli nie chcesz żeby woda zatrzymywała się w twoim organizmie musisz się ruszać. Nie zawsze musi być to trening na siłowni, ale możesz pójść rano pobiegać, albo nawet zrobić sobie dłuższy spacer po mieście. Najważniejsze jest jednak by podczas jakiejkolwiek aktywności fizycznej, którą będziesz wykonywać byś dostarczyła swojemu organizmowi odpowiednią ilość wody. Jeżeli podczas treningu czujesz suchość w ustach, napij się.

Więcej o: