Masz już formę na lato? Oto 5 trików jak ją utrzymać w wakacje!

Zbliżają się wakacje. To okres, w którym najczęściej pozwalamy sobie na małe odstępstwa od diety, rezygnujemy z treningu i więcej czasu spędzamy na imprezach, na których z reguły sięgamy po alkohol. Po powrocie z wakacji najczęściej mamy wyrzuty sumienia, że forma nad którą tak długo pracowaliśmy została zakopana do piachu. Dzisiaj mam dla was 5 trików, które pozwolą wam utrzymać formę nawet podczas wyjazdu!
Jeżeli tylko możesz to ćwicz! Jeżeli tylko możesz to ćwicz! www.instagram.com/agaszymczak

Jeżeli tylko możesz - ćwicz!

Wiadomo, wakacje są po to żeby odpocząć, ale co powiesz na aktywny wypoczynek? Nie musisz codziennie chodzić na siłownię. Ba! W ogóle nie musisz chodzić na siłownię! Jeżeli masz taką możliwość idź pobiegaj po plaży. Jeżeli masz w domu TRX spakuj go do swojej walizki i zabierz ze sobą na wakacje. Ćwiczenia przy wykorzystaniu taśm TRX możesz zrobić wszędzie: na plaży, w hotelu czy w parku!

Wybieraj regionalne owoce Wybieraj regionalne owoce www.instagram.com/agaszymczak

Wybieraj owoce!

Chyba każdy z nas kiedy jest na urlopie pozwala sobie na małe przyjemności w postaci słodyczy: lody, gofry, kolorowe koktajle. Ok, spoko, ale pamiętaj, że te wszystkie produkty zawierają bardzo dużo cukru. Moja rada? Owoce! W zależności od tego gdzie jesteś wybieraj te regionalne.

Łap witaminę D Łap witaminę D www.instagram.com/agaszymczak

Witaminki!

Często podczas wakacji zapominamy o suplementacji witamin. Nie martw się, nie musisz brać ze sobą kilku opakowań tabletek. Wystarczy, że raz dziennie będziesz pić sok ze świeżo wyciśniętych owoców lub koktajl warzywny. Proste? proste!

A no i najważniejsze - pamiętaj, że słońce to też witamina D!

Nie zapominaj o odpoczynku Nie zapominaj o odpoczynku www.instagram.com/agaszymczak

Odpoczynek!

Imprezy, imprezami, ale nie wolno ci zapominać o odpowiednim odpoczynku. Najważniejsze jest zapewnienie naszemu organizmowi odpowiedniej ilości godzin snu. Wiem, że to się łatwo mówi, ale uwierz, że twój organizm ci za to podziękuje. Poza tym sen ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, ale też stan naszej skóry!

Pamiętaj o piciu dużej ilości wody, szczególnie wtedy, gdy jest bardzo ciepło Pamiętaj o piciu dużej ilości wody, szczególnie wtedy, gdy jest bardzo ciepło www.instagram.com/agaszymczak

Nie zapominaj o nawodnieniu!

Kiedy temperatury sięgają 30 stopni nie możesz zapominać o piciu wody! Doskonale wiem jak to jest na wakacjach. Zamiast wody wybieramy drinki z palemką. Jasne, czasem możemy pozwolić sobie na drinka, ale nie zapominajmy o tym, że alkohol również odwadnia. Pijąc piwko, prosseco czy właśnie drinki miej na uwadze, że musisz też pić zwykłą, niegazowaną wodę.

P.S Najlepiej z kostkami lodu i cytryną!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.